şükela:  tümü | bugün soru sor
 • adana'da gerçekleşen olaydır.

  https://www.youtube.com/watch?v=ftyeygz0xa4
 • gözaltına alınmış otobüs şoförü.

  kardeşim gerçekten merak ediyorum. şehit annesi olduğu için otobüse ücretsiz kartıyla binmek isteyen birinden ne istiyorsun? 2,5 lira için vicdanını satar mı lan bir insan? bir de vergi veriyorum diyor. tek sen mi vergi veriyorsun lan pezevenk?

  ulan her gün serbest kartıyla işi gücü olmadığı halde bütün şehri gezen yaşlılara gıkınız çıkmaz. ama nedense son günlerde moda oldu şehitlere saygısızlık.

  (bkz: şehit askere haciz gelmesi)
 • günde kaç tane şehit annesi biniyor otobüsüne ? kaç tane gazi, kaç tane engelli taşıyorsun da dert ediyorsun haysiyetsiz köpek. ömrün boyunca kaç yaşlıya yardim ettin de sanki her allahın günü seni rizkindan ediyorlarmış gibi kadına laf söz yapıyorsun şerefsiz. şimdi git ifadeni ver muameleyi gör. o bela okuduğun devletin ifadeni alacak şimdi, sende onların ifadesini al onlardan iste paranı götün yiyorsa. yaşlı anamıza bacimiza yiğitlik yapma.
 • özel halk otobüslerine benzin vb gibi harcamalar için valilik tarafından zaten ödeme yapılıyormuş. yani hiç bir özel halk otobüsü şoförü çıkıp böyle bir şey olmuyormuş gibi masal anlatmasın. üstelik sadece şehit annesine saygısızlık etmemiş "böyle devletin allah belasını versin" demiş, oradan da yargılanıp hapse tıkılır.
 • hakim karar vermiş sanırım bu ara karar.

  http://www.hurriyet.com.tr/…ers-gibi-karar-40764024

  hakkında "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik", "halkın bir kesimini sosyal sınıf, din, mezhep, cinsiyet ve bölge farklılığına dayanarak aşağılama" ve "hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma" suçlarından toplam 11 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlanan şoför eren güngör'ün avukatı tutuklama kararına itiraz etti.

  itiraz dilekçesini değerlendiren nöbetçi adana 2. sulh ceza hâkimi, şüphelinin adli kontrol kararıyla tahliyesine karar verdi.

  ders gibi karar

  hâkim kararda güngör'ün bağlı bulunduğu kolluk birimine her gün saat 12.33'de giderek, istiklal marşı'nın 6. kıtasının yazılı bulunduğu tablo önünde olacak şekilde imza atması şartı getirdi.

  istiklal marşı'nın 6'ncı kıtası

  "bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı!
  düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.
  sen şehid oğlusun, incitme, yazıktır atanı;
  verme, dünyaları alsan da bu cennet vatanı"

  ne olmuştu?

  adana'da 13 şubat'ta elindeki kartı göstererek otobüse binen ve şehit annesi olduğunu belirten yolcudan ısrarla 2,5 liralık ücreti isteyen özel halk otobüsü şoförü hakkında olayın görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından inceleme başlatılmış, devlete yönelik aşağılayıcı ve hakaret içeren ifadeler kullandığı öne sürülen şoför tutuklanmıştı.
 • askere gitmeden önce kimler için öleceğimizi gözler önüne sermiştir.
 • kürt açılımı döneminde yasansaydi şehit annesi haksız bulunacaktı.

  "muro" diye film oynatıldı bu ülkenin sinemalarında.