• bir kenti* koruyan kollayan azizlere denir.
    ornek vermek gerekirse,
    kadıköy: aziz yıldırım
    istanbul avrupa yakası: sophia, irene, ve maria
    adalar : yorgios
    bandirma: saint
  • çanakkalede böğürerek müzik nasıl yapılır gösteren grup ,kulaklara zarar..
  • ege çubukçu tarafından açık radyo'da her perşembe saat 21.00'de yapılan hiphop programı. dinleyin, dinlettirin.
  • yaptıkları muhteşem cover larla beni benden alan çanakkaleli süper grup. canlı performanslarının piyasadaki bir çok gruptan daha iyi olduğunu bizzat kendi gözlerimle gördüm, kulaklarımla işittim. bir de solistine burdan sesleniyorum, sigarasız şarkı söyleyemiyosun, azalt lan biraz. ''du hast'' derken öksürdün, bunu da gördüm.
  • 5 senedir çanakkale ve marmara bölgesinde profesyonel olarak sahne alan bir grup.

http://sehrinazizleri.anatolianrock.com/
  • yakında sadece canlı değil, evinizin uber rahat ortamında da playlistinizden dinleme keyfine ulaşacağınız grup. adamlar bir şarkılar yapmışlar, ama yapmışlar abi...

bazı şarkılar vardır hani, dinledikçe daha çok çeker insanı içine, her seferinde daha çok beğenirsin. o derece diyorum, anlayın siz.

üstüne bir de mikemmel bir ses ve yorum, harika bir altyapı eklenince, dadından yenmiyor.

bakalım, ilk single piyasaya çıkınca buralar sallanacak diyorum..

murat reyizin askerleriyiz.
  • bu ülkeye lazım olan şehrin azizleri değil şehrin imamlarıdır.

ben varım, diğer ikisi beni bulsun.
  • şehrin azizleri, çanakkale'de 30 ağustos 2000 yılında temelleri atılmış bir gruptur. 2000'den bu güne, grup birçok müzisyenle sahnede müzikal anlamda kader birliği yapmıştır ve bu müzisyenlerin hemen hemen hepsi, elleri ayakları öpülesi, müziğe ve enstrümana hakim, çılgın insanlardır. müzisyenlik denen kavramın sadece müziğe ve enstrümana hakim olmak demek olmadığının bilincinde olan insanlar, ki ben de onlardan biriyim, onların her birini, bir halk insanı, şehir çocuğu, güzel insan, diye anacaktır, anılıyorlar, anılacaklar.

peki, kimdir bu "şehrin azizleri" tam anlamıyla? çanakkale'de bulunanlar gayet iyi bileceklerdir. fakat derdimiz, diğerlerine anlatmak:

zeytinli rock fest, kent rock fest kemancı, rocka fest, çanakkale troya festivali gibi birçok ulusal ve uluslararası festivalde sahne aldılar, gümbür gümbür çaldılar, işin hakkını verdiler.

işin hakkını verdiler, derken; bu adamların bir de düzenli olarak işlerinin hakkını verdiği sahneler oldu uzunca yıllar, şimdi onlara bakalım:

çanakkale hayal kahvesi - öncesi tnt bar olarak geçiyor
    çanakkale han kahvesi (benim en sevdiğim dönemler)
    istanbul beyoğlu hayal kahvesi
    istanbul kemancı
    izmir ooze venue
    izmir dungeon
    beri blues
    opus
    ...

velhasıl, canlı müzik piyasasında, özellikle ege ve marmara bölgelerinde çok saygın yerlerde icrada bulundular ve kitlelerini genişletme fırsatı buldular.

şimdilerde (bkz: cenk eroğlu) prodüktörlüğünde bir single çalışmasına imza atıyorlar ve gümbür gümbür geliyorlar.

yolları açık olsun.

kadrodaki isimler için facebook'tan şehrin azizleri'ni takip ediniz. hepsi çok güzel kızanlar. bu konuda söylemek istediklerim bu kadar. teşekkür ederim. hayırlı akşamlar.
  • dün izmir dungeon barda çilekeşten sonra sahneye çıktılar ve ben ilk kez dinleme fırsatı buldum. başlarına birsürü aksilik geldi sahnedeyken ama sağlam gruplarmış anlamış olduk takipteyiz. sanırım her cumartesi orda sahne alıyorlarmış.
hesabın var mı? giriş yap