şükela:  tümü | bugün
 • boysan yakar adlı yüce gönüllü insanın, yaptıklarıyla en az onun kadar yüce gönüllü olan annesi, nam-ı diğer "sema anne". hiç bir şekilde abartmıyorum bu noktada, çok kısa sayılacak bir sürede yapılan işler ve gelinen nokta inanılmaz oldu, bunda da boysan'ın ve annesinin emeği çok önemli oldu. listag'ı kuran ilk yedi kişiden biri, daha sonra da pek çok etkinlikte hak mücadelesine katılmış ve çok değerli katkılarda bulunmuş bir kadındır kendisi. tanıdığım en iyi, tatlı, özverili ve güçlü kadınlardan biriydi, kendisine şu anda allahtan metanet ve sabır vermesini dilemekten başka birşey gelmiyor elimden.

  böyle bir anneyi daha fazla kişiye tanıtmak, belki de boysan'ın anısına saygı için yapabileceğim en iyi şey. ilgilenenler ve kendisini biraz tanımak isteyenler için şunlar paylaşılabilir.

  kendisinin aktivizm başlangıcı olan 2006 tarihli "oğlum benim öğretmenim" yazısı: http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=196836
  olayları tamamıyla özetlediği yeni tarihli yazısı: http://vogue.com.tr/haber/benim-cocugum
  bir röportajı: http://haberkibris.com/…tmenim-oldu-2012-10-29.html

  http://youtu.be/iphcw8yqd0w - turkishwin konuşması aralık 2014
  http://youtu.be/wwg_igadpxw - düşünce özgürlüğü buluşması ağustos 2014
  http://youtu.be/wkxgalokbno - sabancı vakfı listag tanıtım klibi
  http://youtu.be/v3rh4kyf8cc - vagus tv röportajı haziran 2013
  http://youtu.be/a8ukcmtxyam - lefkoşa aralık 2013
 • boysan'ı kaybettikten sonra kendisinden/yaptıklarından haberim oldu. daha önce haberimin olmaması ise kendi ayıbımdır. boysan'ı boysan yapan insanmış. onu anladım.
 • kendisiyle benim çocuğum filmi ve sonrasında bir etkinlik vasıtasıyla tanıştığım, yaptıkları ve halen yapmakta olduklarıyla gelecek için bana ilham kaynağı olan müthiş insanlardan biri. keşke benim annem de onun gibi olsaydı.
 • verdiği mücadele ile aslında hepimizin annesi gibi olmuştur. ki zaten her zaman bir anne sıcaklığı ile yaklaşır. listag derneği kapanmadan önce vermiş olduğu röportaj. listag derneği kapanmış olsa da ekibin en önemli parçaları faaliyetlerine ve ihtiyaç sahiplerine desteğe devam edeceklerini belirtmişlerdi.
 • canımın içidir "sema anne". her gördüğümde o gözündeki, yüzündeki gizli hüzünden öperim onu. listag oluşumu bittikten sonra lgbti+ aileleri ve yakınları için ladeg+'yı kurmuştur ve mücadeleye hala daha devam etmektedir. canımın taa içi kadın.