• mymemory.co.uk adresinde 11.99£'a düşmüş. buna 4.99£ iadeli taahhütlü olarak posta servisini ekleyip alırsanız
    kdv dahil 17.98£ yapıyor. 17.99£ x2,35=40 tl ve mhp'nin 40. yılı.

http://www.mymemory.co.uk/…-canal-headphones---pink

edit: mymemory.co.uk ile daha fazla bilgi için (bkz: #18340120)

(bkz: sennheiser cx 550 style ii /#18340122)
  • ebay üzerinde kesinlikle asyalı satıcılardan alınmaması gereken kulaklık.

2. serisini beğenmeyen benim gibi biriyseniz ve de 1. nesilini arıyorsanız halen ebay üzerindeki birkaç amerikalı satıcı 19 dolar civarında satmakta. kaçırmamak lazım.

satın alırken hem sennheiser, hem cx300 hem genuine kelimeleri geçmeli ürün adında. misal "genuine cx300", "sennheiser cx300" vs. ise adları muhtemelen sahtedir.

sahte ve orijinalini ayırmak için de bazı hususlara dikkat edilmeli:

kutu açılmadan önce kutuya önce bir genel bakılmalı, dış kağıdı yamuk kesilmiş ya da dengesiz oturtulmuşsa, veya silikonlar yuvasından çıkmış gibi ise, dışında for "for ipod" ya da altında seri numarası gibi 4 haneli bir etiket yoksa sahte olma olasılığı var.

kutuyu açmadan kulaklığın dış kısmına bakacak olursak, kulaklığın dış kısmı matsa sahte, değilse orijinaldir.
    sahte: http://i.imgur.com/28ltl.jpg
    orijinal: http://i.imgur.com/5t67s.jpg ya da http://i.imgur.com/4ks5a.jpg
    siyah kısımdaki parlaklığa/matlığa dikkat edin:
    soldaki orijinal, sağdaki sahte**

ayrıca kulaklığın dışındaki metal ızgara da tam olarak plastiğe oturmalı, taşmamalı ve de yamuk olmamalıdır.
    sahte: http://i.imgur.com/mp2x1.jpg
    orijinal: http://i.imgur.com/resed.jpg
    evet aynı resimler, metallere dikkat edin.
    ek olarak o metal halkalar iki çizgili ya da geniş çizgili ise kulaklık sahtedir.
    alttaki sahte

metallere yukardan bakılırsa metalin kıvrımının olduğu köşe sahtelerde keskinken orijinallerde daha yumuşak hatlara sahip.
    orijinal: http://i.imgur.com/aqlw2.jpg
    sahte: http://i.imgur.com/xuaht.jpg

aynı şekilde kulağın içine giren silikonların şekli de düzgün olmalıdır.
    soldaki orijinal, sağdaki sahte
    dikkat ederseniz sağdakinde bir şekilsizlik ve taşma var.

kulaklığı açıp içindeki ızgaraya bakacak olursak, orijinal kulaklığın ızgarasının aralıkları daha dar, ve de şekli düzgün. sahte kulaklıklardaki ızgaralar yamuk olabiliyor ve de elime geçen 4 sahte kulaklığın üçünde yamuktu.
    soldaki sahte, sağdaki orijinal

jack girişine bakacak olursak, orijinal cx300'ün jack girişi daha ufak ve kibar, aygıta takılan girişi ise metalik beyaz renkte. sahte olanları daha kaba, köşeli, ve de giriş metal aksamı beyaz ya da sarı olabilmekte.
    soldaki sahte, sağdaki orijinal

kablosuna gelince, v şeklinde ve asimetrik olmalıdır. sol kısım kısa, sağ kısım uzun olmalıdır. ayrıca orijinal kulaklığın kablosunda daha bir silikon hissi varken sahtesi daha bir plastik hissi vermekte.
    ek olarak v yi ayıran plastik sahtelerde daha büyük.
    soldaki orijinal, sağdaki sahte

sahte ve orijinali dinleyince orijinalde netler daha gerçekçi, baslar daha sert, tizler daha hissedilir. 2. günde bozulan sahte kulaklıkta ise sesler daha boğuk ve bulanıktı, ve de uç bas ve tizlerde bir zayıflık hissediliyordu, kısaca "çakma" havası vardı.

not: resimleri ben çekmedim, sağdan soldan topladığım resimlerle aldığım sahteler üzerindeki deneyimi birleştirerek hem şekil, hem ses olarak bir kıyaslama yapmaya çalıştım.

fakat son son çıkan bazı sahtelerde bunların çoğu giderilmiş durumda. tabi precision ii çıktığı için buna rağbet de azaldığından sahte üretimi de azaldı bu kulaklığın. bu kıyasların tümüne dikkatlice bakmak lazım.
  • ben bunun bandrollu, orjinal olanindan ("seninki taklit ondan bozuldu" diyen oldu da) iki tane eskittim. ikisi de tam olarak bir sene gittiler. ilkinin bir kulakligi ikiye ayrildi, ikincisinin sag kanali ses vermeyi kesti.

edit: entry kotulendikce omru uzayacaksa bu kulakligin benim icin de basin lutfen.
  • 2 haftadır yüzüm asıksa, sırf bozdum diyedir; öyle süper bir icat işte bu.

6 yıl sonra edit: artık akg'nin en düşük modelini kullanıyorum ve çok daha memnunum.
  • henüz edindiğim kulaklık modeli.satıcının bass arıyorsanız iyi bir seçim ama tizlerden pek birşey beklemeyin uyarısını/tavsiyesini kulağa küpe yaparak almış bulunuyorum.ilk izlenim olarak gerçekten bassların son derece kuvvetli olduğunu söyleyebilirim.neye göre kime göre kuvvetli diye soranlara ipod'larla birlikte gelen standart kulaklıklara nazaran cevabını verebilirm.

kutusunda ses izolasyonu olduğu yazmakta ama şunu belirtmekte fayda görüyorum, dışardan ses gelmesini cidden çok etkili bir şekilde engellemekle birlikte dinlediğiniz müziği olduğu gibi olmasada baya bir dışarı vermekte.bu nedenle toplu taşıma araçlarında tepki çekmeniz kaçınılmaz.onlar sizi olduğu gibi duyucak ama siz onların şikayetlerini en son ana kadar duyamıycaksınız, bu açıdan biraz tehlikeli denebilir.

elmasepeti.com'dan araştırıcak olursanız anlamsız bir şekilde beyaz renginin uçuk bir fiyata satıldığını, siyah ve gümüş renginin daha makul fiyatlarla satıldığını görebilirsiniz.şu sıralar beyaz renginin hiç bir yerde kalmamış olmasıda insanlarımız hakkında fikir vermekte sanırım.
  • sanirim takmayi beceremedigim ya da kulagima uygun pad'i secemedigim icin tam verim alamadigim kulaklik. tiz piyano seslerinde ve cinlamalarda cizirdiyor... gerci muhtemelen kullandigim eski fason kulaklikta bunun cok daha fazlasi oluyordu da kulakligin kalitesizligi hatalari duymaya engel oluyordu. cx300'de her sey o kadar net ki bazi ufak sorunlar da duyulabiliyor. bu asamadan sonra anca cok pahali kulakliklarin paklayacagini dusunmek korkutucu.

ayrica mp3 calicisi dusuk kaliteli mp3'lerle dolu olan kisilerin kullanmamasi gereken kulakliktir, mp3 sıkıştırmasından dogan butun artifactler cam gibi duyuluyor, rahatsiz ediyor oldukca. fason mp3'e fason kulaklik kullanmak lazim galiba.
  • soulsmasher üstadın yadsınamaz katkılarıyla bir adet edinmiş bulundum. kendisine teşekkürü borç bilirim.

daha önce müzik diye ne dinliyormuşum bilemiyorum. içli bir şarkı denk gelirse herhangi bir toplu taşıma aracında, korkarım görüş alanımdaki herhangi bir dişiye sevdalanacağım. artık teyze mi denk gelir nine mi orası bilinmez. yakacaksın beni cx 300, gaz parçada da şoföre dalmaktan çekiniyorum.
  • yaklaşık 7 aydır kullandığım fakat abartıldığı kadar iyi olduğunu düşünmediğim kulaklık. yani, tamam kaliteli olduğunda zaten hemfikiriz ama kulaklık konusunda sözlük dahil çeşitli mecralarda ufak bir araştırma yapıldığında, bu kulaklığın bir mucize olduğuna emin olmuş binlerce kulanıcının yorumlarını bulmak mümkün. şahsen kulaklığı kullandıkça o yorumların fazlaca duygusal olduğuna kanaat getirdim. daha iyisi yok denecek kadar iyi değil kesinlikle.

ancak şunu da belirtmek lazım, benim cx-300 den önceki iki kulaklığım sony'nin mdr ve philips'in shn serilerindendi. her iki kulaklık da active noise control sistemine sahipti. cx-300 ün bana o kadar da iyi gelmemesinin müsebbibi de bu ikilidir muhtemelen. sonuçta teknolojileri bile çok farklıydı. *

özetle, gerçekten kaliteli ve güvenilir bir kulaklık alınmak isteniyorsa fiyatı eşdeğerlerine göre nispeten ucuz olduğu için son derece tercih edilebilir kulaklıktır. özellikle cx-300 precision ii modelinin de çıkmasıyla fiyatların ciddi düşüşte olduğunu belirtmek gerek. yine de sabit fikirli olmayıp uygun bir kampanya döneminde üst modellerine veya rakip markalara da göz atılabilir.

edit: yakın zaman önce sağ adaptörü adeta bu yazdıklarıma cevaben bozulmuştur. bozulmasını entry'ye bağlamak zorundayım çünkü kulaklığı ortalama sürelerle kullandım ve dışarıda her zaman özel bir kulaklık kılıfıyla taşıdım. ayrıca kullanırken dikkatli olduğumu, saçma sapan çekme ya da darbelere maruz bırakmadığımı da belirteyim. hani çok iyi ya da çok kötü şeyler yazmamıştım hakkında ama şunu çok iyi gördüm ki kıymeti yokluğunda daha iyi anlaşılıyormuş. neden optimum kulaklık olarak görüldüğünü şimdi anlar gibi oldum. belki de ben çok alışmışımdır kulaklığa, bilemiyorum.

edit 2: yurtdışı fiyatını baz aldım. buradaki 150 liraları falan dikkate almayın. ayrıca bir miktar araştırma yapıldığında çin malı rakiplerine bile ezilen bir kulaklık olduğu öğrenilebilir.
  • çamaşır makinesinde yıkanmasına rağmen bozulmamış kulaklık**.
  • kendisinin şişirilmiş fiyatı 115 tl olmuştur. heralde böyle abartılı yorumlar sonrası.. sony'nin bayiilerinde bulunan çok daha geniş frekans aralığında tepki veren yine kulak içi kulaklıkları daha ucuza satılmaktadır. hemen saldırmayın derim..

bununla müziği yeniden keşfedenler, bence 50 ytl daha verip 13.5 mm driver içeren bi sony falan alsın, direk orgazm olurlar.. yeni çıkan kulak-içi 16mm'leri söylemiyorum bile, onu direk ellediklerinde boşalırlar..
hesabın var mı? giriş yap