• kapalı perde arkası tiyatrocu,hem para da getiriyo sessizlere ses olması
  • seslendirdikleri kişinin kendi sesi ve kalıbına uygun olmadıklarında film ile aranızdaki bağın kopmasına neden olabilen kimseler. matrixin devam filmlerini seslendirecek olanların opera veya tiyatro sanatçılarının olduğunu duyduktan sonra "vay be mutlaka dublajlı da izleyim o zaman" diyerek hevesle gittiğim reloaded'da morpheus'un sesini duyduğumda olduğum dumur durum gibi. öte yandan dünyada sanıyorum bu işi en iyi yapan biziz. bazen o kadar iyi oluyorlar ki dublajlı seyretmek orijinalinden daha bir keyifli oluyor.
  • seslendirme sanatçısı olmak için ön şart olarak klostrofobinizin olmaması gerekiyor..
  • (bkz: arda aydın)
  • dublaj sanatçıları derneği'nden sert çıkış: "kahrolası ücretlerimiz iyileştirilmediği sürece o lanet olası filmleri seslendirmeyeceğiz!"...
    zaytung.com
  • saymakla bitmeyecek usta isimlerin yer aldığı sanat dalının üyeleri -ki bunlar benim son zamanlarda aklımda kalanlar
    *gülen karaman
    *umut tabak
    *metin serezli
    *haluk bilginer
    *okan kaan bayülgen
    *toprak sergen
    *yekta kopan
    *sezai aydın

***unutmadan kendi sesimde fena değildir reklamlar da olsun haberler de olsun....telefon da olsunnnn:) övünmek gibi olmasıııııın:)
  • animasyonları izlenesi kılan öğelerden biri herhalde.

en çok trey parker'a şaşırıyorum şu anda.
    eric, stan, mr. mackey, clyde(tanımıyorum ben bunu) randy marsh, garrison, timmy! vee mr. hankey i seslendiriyormuş.

mel blanc var bir de. tek kişilik dev kadro diye buna denir.
    looney tunes'i kapatmış kendisi resmen.

kaynak: fiti fiti
  • family guy, simpsons, futurama gibi cizgi dizilerde farkli karakterlerin her birini farkli ses tonlariyla seslendirebilenlerin bu isi nasil yaptiklari merak konusudur. mesela ayni kisinin seslendirdigi karakterlerin birbirleriyle olan diyaloglarini seslendirirken bu insanlar ne yapiyor cok merak ediyorum. en olasi secenek dizinin tekrar tekrar oynatilarak her oynatista tek bir karakterin seslendirilmesi olabilir ama bu durumda da diger seslendirilen karakterlerle senkronun saglanmasi cidden zor ismis gibi geliyor.
hesabın var mı? giriş yap