• bir don lastigini esnetmeye calısmak gibidir. senelerce cekersiniz cekersiniz, biraktiginizda hem boyu degismemistir hem de elinize carpar, acitir.
  • herkesin yaptığı hata. bir çiçek açmadığında çiçeği değil yetiştiği ortamı düzeltirsiniz. toprağı havalandırmak, gübre atmak, güneş alsın diye yerini değiştirmek falan. of ya.
  • alternatifi olarak, sevgili değiştirmeyi tavsiye ettiğim durumdur. yani o kadar rahatsız ediyorsa tabi. sevmediyseniz mundar etmeyin, günahtır belki bi başkasının işini görür.
    ayrıca, değişmez annem babam değişmeeeeeez. ahanda buraya da yazdım: de- ğiş- mez.
    şarkısı bile var bunun; deli diyorlar bana, desinler değişemem diye. düşünün işte adama deli diyorlar yine değişmiyor.
    (bkz: deliriyorum mütemadiyen)
  • -hadi optimus yine tır ol hadi ama hadi opti lütfaaannn..
    -hayamnıskiyim ya!!!
  • hayatım boyunca kaçtığım şeydir.

bir ilişkinin köküne kibrit suyu döken bir eylem varsa, ne aldatmaktır, ne yalan dolandır, ne dengesizliktir, ne de saygısızlıktır. bir ilişkide, o ilişkiyi ilişki yapan, içinde olması gereken ''sevgi'' ve ''samimiyet'' unsurlarının içine sıçan bir şey varsa; işte o da sevgiliyi değiştirmeye çalışmaktır.

sadece sevgili de değil aslında. arkadaş için de geçerli olabilir aynı şey. bir insanı niye severiz? yanındayken kendimizi iyi hissettiğimiz için. sizin sinirlerinizi bozan bir müzik dinleyebilir. saç rengi sizin hiç de beğenmediğiniz bir renk olabilir. size göre zevksiz ötesi bir t-shirt, o'nun en sevdiği t-shirt olabilir. siz etrafınıza neşe saçarken, o insanlardan ekseriyetle kaçmayı tercih ediyor olabilir. ama sonuçta siz o'nu bir şekilde sevmişsinizdir. yanındayken zaman sizin için çok güzel geçiyordur. o'nunla konuşmayı, bir şeyler paylaşmayı, oturup içmeyi, sevgiliyseniz eğer sevişmeyi, sarılıp uyumayı seviyorsunuzdur. peki daha ne istiyorsunuz ki?

o t-shirt'ü giymese, sizin için mükemmel bir insan mı olacak?! iyi de, üzerinde o berbat t-shirt varken de, zaten öyle olması gerekmiyor mu?

bunu bana yapana; sevgilim demem; ağır konuşurum, küfrederim, kalbini çok fena kırarım.
  • -ben memnun degilim sevgiliden
    -ben mi memnun edeyim yani?
    -yenisini istiyorum. sifir ve son model!
    -sifir zor. listeye ekliyorum, biz sizi arariz..
    -peki peki bayandan az kullanilmi$ olsun
    -hmmm..
  • cogu zaman iliskinin sonunu getiren eylemdir.
  • bu son dönemde kadınların çok heveslendiği bir durum malesef. hatta sorunlu sevgiliyi değiştirmeye çalışmak en büyük arzuları. bu yüzden de sorunlu insanlar daha bi çekici geliyo.

adam iki lafı bi araya getiremesin, konuşamasın, üstüne bi de çirkin olsun, ama iki lafın arasında kişisel sorun desin, depresyon ilacım desin, iki aptal takıntısından bahsetsin bizimkiler için anında "of ya çok cool çocuk" oluyo.
    sonra adam gibi adamlar boşta geziyo, çok yazık.
  • “başkasıyla değiştirmek” olarak anladım. *
hesabın var mı? giriş yap