• -canııım naber?
    -iidir
    -napıosun? nerdesin? nası geçti bugun?
    -hiiç, evdeyim... normaldi ya
    -ya bak bugun noldu...bla bla bla falan filan.... bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla ... ya işte böyle...
    -iimiş
    -sonra ben de şunu yaptım, bunu ettim... falan filan.... bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla...
    -hımm peki
    -ben çok özledim seniiii....
    -ben de
    -ee sen napıosun başka?
    -hiç ya
    -hiç mi? o kadar mı?
    -hııı
    -özne tümleç yüklem diyorum... faydalı kalıplar bunlar... en az dört kelimelik cümleler kursan ne güzel anlaşçaz ama...
    -he he...
    -konuşmuyosun pek. bir şey mi var?
    -yok
    -hımm, sıktım seni galiba? kapatayım bari... monolog yaptım burda resmen...
    -of tripsin
    - !!!??? hayırlı akşamlar diliyorum o zaman...

dıt dıt dıt dıt dıt....
  • dertli bir gecenin yalnız anında sevgiliye telefon edilir... kısa bir muhabbetten sonra....

-ya işte böyle böyle oldu... çok moralim bozuldu ya...
    -haşır huşur.... haşşş...huşşş....cızırt cozurt.... hadi ya...
    -napıyosun sen orda? of ya çok cızırtı var... o sesler ne öyle... hat mı zayıfladı?
    -haşır huşur... haşşşş huşşşşşş....hah, şimdi geçti mi?
    -geçti de... noluyo orda? beynimde patladı ses...
    -haa... telefonu kulağımla omzum arasına dayadım da, pantolonumu giyiyordum...
    -hımmm, peki... neyse işte çok sıkıldım seni arayayım dedim...
    -bozma moralini, geçicek...
    -umarım... bla bla bla mır mır mır... of işte hiç bişi yapamıyom bu yüzden...
    -şırıl şırıl şırıl şırıl... şırrrrrr... gluk gluk...
    -ya yine duyamıyorum... sen işiyo musun?
    -haaa yok ya, su koyuyorum da kendime...
    -ya kulağım ağrıdı valla... dikkatim dağılıyo sesten... ne diyodum?
    -takır tukur... pat güm... haşır huşur... (poşet sesleri, takırtılar...)
    -of ya, amma ses yaptın...bi konuşalım dedim, ama konstantrasyon, muhabbet isteği uçtu gitti yani... kafamın içinde bi sürü ses... of amaaaan... kapatıyorum ben...
    -ya mutfaktayım, amma trip atıyosun... konuştuk işte...
    -peki, saygılar...
  • sevgilisi olsun olmasın 5-6 adet sarhoş arkadaşın yanında yapılamayan eylemdir.. arkadan "aaah oooh" diye sesler çıkarır bunlar.. böğürürler falan.. ne pis insanmışsınız lan..
  • sevgilinin kendisinin yeterince önemsenmediğine, sevilmediğine, sizin sıradan yapay, götoş, buzdolabı bi tip olduğunuza kanaat getimeresine neden olabilir. aman dikkat bol bol boş konuşmakta, yapılabilecek en dandik muhabbeti yapmakta, adeta gülmekten ölmekte ve öldürmekte fayda var yoksa sonucu son derece vahim olabilir.

her konuşmada takribi 45 dakika sınırını aşamıyorsanız soğuk ve dandik bi adamsınızdır.
  • 45 dakika altındaki görüşmelerin genel adı olsa gerek. daha az önce yaklaşık 20 dakika konuştum sonunda "neden hiç konuşmuyorsun? , birşey mi oldu?" gibi sorularla karşılaştım. telefon lan bu! ne bekliyorsunuz?
  • kişilikleri birbirine çok benzeyen, sessizlikle yaşayan , konuşmayı değil de dinlemeyi seven iki insanın sevgili olması sonucu ortaya çıkan eylemdir ya da eylemsizliktir. bir kız da bu kadar sessiz olur mu, konuşmayı sevmeyen kızlar da mı varmış diye sorarsınız sonra...
  • sevgilisi olmayan bes altı adet arkadasınız yanındayken de olamayacak eylem. o insanlar yalnızlıklarıyla baş başa sen orada konus askım,hayatım vs. olmaz yanlıstır...
  • bazen sadece sevgilinin aramaması sonucu oluşan durum. o aramayınca iş inada biner, 'niye hep ben arıyorum' moduna girilir, telefon edilmez.
  • sevgilinin sesinin telefonda fazlaca kalın çıkması ve bu yüzden ne dediğinin anlaşılamaması sonucu ilk zamanlar yaşanabilen durumdur. telefonda konuşurken, ne dediğini anlamama sonucu sürekli "efendim?" diye söylediği şey tekrar ettirildiği için bir süre sonra kişi ikinci kez söyletmeye utansa da olaylar fazlaca komik bir hal alıp
    - hebele höbele
    - anlamadım canım?
    - hebe höbö
    - söylediklerin yine anlaşılmamaya başladı. kapıyorum ben.
    - ahaha
    - ahaha
    gibi saçmasalak ve komik diyaloglar oluşup tarafları güldürebilir.
    kişiler birbirine alıştıktan sonra durumun düzelmeye başladığı, -birbirine alışmaya paralel olarak- anlaşılma oranının da arttığı görülmüştür.
  • sevgilisi olmayan insanın durumu..
hesabın var mı? giriş yap