• oh julie ben almanyada yaşarken taptıım bir parçaydı(o zaman 7-8 felandım)...bu adamın ismini bilen az insan var..ne üzücü...oysa çok yetenekli ve rock n roll u beceren nadir adamlardandı..
  • beyaz ayakkabılı rock'n roll kralı. oh julie, cry just a little bit, teardrops ve bonnie tyler ile yaptıgı duet a rocking goodway cok bilinen sarkılarıdır. 80li yıllarda elvis presley taklitcisi oldugu idda edilmişti ama en az onun kadar basarılıydı. music landen showlarda gece yarılarına kadar cıkıp dans etmesini izlerdim. (bkz: neydi o gunler)
  • bizim mahallede sheki stivis olarak bilinen, ve cocuklugumda belledigim ilk pop muzigi ya da rock muzigi stari. o zamanlar pop rock diye ayrimlarimiz yoktu, metal daha bir muzikti, hayat bicimi degildi.
  • super bi adamdi kendisi,
    elvisvari diz hareketleri ve ayak oyunlari, sac stili ile ilgi cekerdi,
    hani trt`nin verdigi klip cekilmesinin henuz ke$fedilmedigi senelerde playback konser modunda gecen yillarin yildiziydi, seyircilerin ustunde elden ele gezen balon ziplarken , bu herif cikardi elinde mikrofonun bacagi ile hareketler yapar o beybe falan derdi, annem ilgi ile dinler aaaa $eki stiviinz derdi sinir olurdum.
  • bildigim ve dinledigim ve beyendigim sarkilari; oh julie, teardrops, give me your heart tonight, its raining, a love worth waiting for olan guzide sarkici.
  • dönem olarak john travolta'nın hemen öncesine denk gelir. ergen kızlar bunun çıkartmalarını filan defterlerine yapıştırırlar, erkekler de sinir olur, "lavuğun teki bu be" derlerdi. ama evde gizli gizli bu adamın figürlerini taklit ederlerdi.
  • hala yasiyor ve sahneye cikiyor. temmuz ayinda danimarka'da bir festivale katildi. kasim ayinda da 3 konserlik kisa bir danimarka turnesi yapiyor. bu kez kacirmayacagim ve 20 yil önceki adamimizi 50lik haliyle tekrar selamlayacagim.
  • dün gece izledik kendisini. hareketleri agirlasmis olsa, sesi eskisi gibi üst perdelere cikmasa, eski danslarinin yerini bir iki ufak figurden ibaret sallanmalar almis olsa da, hatta bazen vücut dili "oldugumuz olacagimiz bu kadar. hala ne tirmaliyorum, gidip evde otursam daha iyi degil mi?" dese de genelde 35 yas üstünden olusan seyircilerine dolu dolu bir aksam yasatmayi becerdi. kilo falan almamis, saclari yerinde, suratindaki kirisikliklar disinda ihtiyar bir hali yok. 7 kisilik, gayet saglam ve onu ayakta tutmayi becerebilen bir ekip caliyor arkasinda... konserin sonuna dogru bir anda 20 yil önceki gibi dans etmeye basladi. fazla degil 10 saniye kadar sürdü. sonra "ancak bu kadar" gibilerden güldü bize.

20 yil sonra onu karsimizda görünce sevindik yani. köprülerin altindan cok notalar akti, müzik zevkimiz baskalasti, bugün ciksa farketmezdik bile belki kendisini, ama iste ilk gencligimizin güzel abisi cikti geldi, bizi o günlere götürdü iki saatligine. ayagina saglik, diline saglik shaky abi.
  • oh julie, cry just a litlle bit, this old house gibi süper şarkıları olan çocukluğumuzun ilahlarından. genç kızlar shaky derlerdi buna. türkiye'deki taklidi ersan erdura gibi doğrudan elvis'i taklit ederdi. tabi sonra büyüdük adının anlamının çalkalayan stivins olduğunu anladık bu alemlerden elimizi eteğimizi çektik.
  • little red riding hood'un ortaokul yıllarında john taylor'dan sonraki aşkı. odasına posterlerine dokunurum da birşey olur diye sokmazdı... canım ablam benim.
hesabın var mı? giriş yap