• ''ben içmiyorum, o yüzden 50 tl olsun'' zihniyeti bu ülkenin en büyük sorunudur. bana dokunmayan yılan bin yaşasıncı bu aptal sürüsüne diyecek laf yok.
  • sigara kötü bir alışkanlıktır. ama 3 tl olursa ben kendi adıma çok mutlu olurum.
  • sigara içmenin sigaranın fiyatıyla ilintili olduğunu sanan insanların saçma çıkışlarını izletmiştir bize.

hak helal etme işini zaten geçiyorum, ateist vergisi diyaneti finanse ediyor, adam hala hak hukuk saçmalıyor.

gerçekleşirse sebebi tamamen kaçak sigara, sarma tütün gibi vergi sistemine girmeyen tütün kullanımını düşürüp vergi gelirini arttırmak olur. tüketilen ve sağlığa zararlı herşeye vergi bindirseydik belediye otobüsüne binmek 15 liradan başlamalıydı.

ayrıca kendilerini kendilerince sigara içmeyen insan üstünlüğüne sarmalamış arkadaşlar içinizdeki hitler'i dizginleyin derim. bazılarının eline sigara içenleri versek önce şehir dışındaki gettolara kapatır sonra peyderpey gaz odalarında öldürür.
  • hayır abicim bu sigara konusuna gelince niye herkes sağlık uzmanı kesiliyor?
    bırak ben akciğer kanserinden öleyim sana ne?

tek ısrarcı olabileceğiniz konu başkasını zehirlemek olur.
    bir zahmet; çocuğunuzun yanında olsun, dışarıda sigarasız alan olarak belirlenmiş alanlarda içmeyin amk.
  • isterse 1 tl olsun, olmaz da gerçi.
    ben bıraktığım için beni ilgilendirmeyen haber.
    (bkz: elektronik sigara) nedir ? nasıl kullanılır.
  • valla ben 2 günde 1 paket içiyorum. 3 lira da olsa yine içicem 30 lirada olsa yine içicem o yüzden ucuzlaması işime gelir.
  • şimdi vatandaş tabi saf, ne söylesen iteliyorsun durumu var bu ülkede. dolayısıyla ağzının olması yetiyor bi haber yapabilmek yada devlet yöneticisi olabilmek için. herhangi bi mantığa gerek yok.

ben buraya haberden çok bilgilendirme için yazayım:

malumunuz tüm dünyada devletler sigaraya karşı bi eylem başlattı. eylemin genel adı ise sağlığı bozuyor. ve insanlar alamasın diye sigara fiyatlarına ek vergiler koyup arttırdılar. nitekim etkilide oldu.

şimdi bu yazımın amacına geleyim: devlet sizin sağlığınız için arttırmadı bu vergileri. devlet, siz kansere yakalanıyor ve sgk ödemlerinde yük oluşturuyorsunuz diye arttırdı vergileri ki sağlık harcamalar düşsün devletin transfer harcamaları azalsın diye. yani devlet sizin sağlığınızla ilgilenmiyor kısacası. hastalığa yakalandığınızda ilacın parasının bir kısmını devlet karşılıyor, dolayısıyla hastalığa yakalanmamanız devletin cebine iyilik olur. eğer bu harcamaları siz çekseydiniz devlette sizin sağlığınızı umursamaz bana ne derdi. doğal olarak sigaranın paketide 3 tl olurdu haliyle.

bence devlet sigaraya bağlı hastalıklara destek olmasın. sigarada 2-3 tl olsun. daha mantıklı. kansere yakalanıp bir ev parasını ilaçlara gömdüğünüzde ne demek istediğimi anlarsınız.

tanım: herşey ve herkesin paradan oluştuğu bir sistemde sağlığının düşünüldüğünü zannetmek.
  • sigaradan alınan %67 vergiden vaz geçmezler. boşuna hayal kurmayın..
  • o sigaradan hayır gelmez yiğenim.
hesabın var mı? giriş yap