• ümit besen'in " bayramın olsun " (1989) albümünden hareketli bir şarkının adı. hatırlayabildiğim kadarıyla sözlerinin bir kısmı şöyle :

sigarası yaldızlı
    geliyor nazlı nazlı
    öyle bir yar sevdim ki
    kadıköylü burgazlı

anası da yesin
    babası da yesin
    yesin anam yesin
    canikosu yesin

not: sözleri lanetli gibi birşey, bir kere söylemeye başladınız mı sürekli söylüyorsunuz.
  • vakti zamanında bunun özala uyarlanmış hali de vardı, gırgır'da yanılmıyorsam. sözleri şu şekildi:

kalemi var yaldızlı
    zam yapar nazlı nazlı
    bir gün uslu durmuyor
    bu adam amma hızlı

ki ben hep bu şekliyle terennüm ederim bu şarkıyı.
  • nihat sırdar'ın her sabah saat 8'de çaldığı malum şarkı. adamı uyandırır.
  • nihat sırdar'ın ülkedeki malum yiyici aileye ithafen sabahları çaldığı şarkı. böyle bir dile dolanma yok gün içinde "anası da" derken buluyorum kendimi.
  • abdullah yüce seslendirmiş ümit besen'den çook seneler önce. işte tam sözleri
    sigarası yaldızlı
    geliyor nazlı nazlı
    öyle bir yar sevdim ki
    yeniköylü burgazlı

anası da yesin
    babası da yesin
    yesin anam yesin
    canikosu yesin

elinde sigarası
    gönlünde var yarası
    beni kalbinden vurdu
    gözlerinin karası

anası da yesin
    babası da yesin
    yesin anam yesin
    canikosu yesinnnn
  • ümit besen'in en absürd şarkı sözleri anketinde ilk on içinde yer alacak birkaç parçasından biri olup, ağza yapışmak suretiyle insanı hayatından bezdiren parçamsıdır... bu parçaya taksi, dolmuş veya yolda yürürken, hatta sol frame'de maruz kalındıktan sonra en az yarım saat değişik türlerde müzik dinlemeden geçmez...

edit: johnny b goode iyi geliyormuş, en azından "anası da yesin" yerine "go johnny go" diyor insan...
  • çok enteresan bir şarkı. günümüzdeki şarkıları ve sözlerini düşünürsek son derece aslında mantıklı ve normal bile sayılabilinir şarkı. hoştur hatta şarkının her bölümü nakarat gibidir de. eğlenmek için biçilmiş kaftan!
    http://www.youtube.com/…8bmbio4soam&feature=related
  • her sabah tam 8de dolmusa binerken telefondan actıgım harikulade adamın costurdugu sahaser. yiyin efendiler yiyin!
  • abdullah yüce yorumu zevkten kudurtur, bu dünyanın taa amının ortasına koyayım, bir tek sevgilim olsun yanımda yeter, dedirtir.

http://www.youtube.com/watch?v=05gyneehufk
hesabın var mı? giriş yap