• dört-beş yıldır müzik üzerine zevzeklenen bir hanım abla. evvelinde ziyadesiyle ve olağan tüm vıcıklığıyla magazin röportajlarında görürdük kendisini. hatta çok daha önce spor gazeteleri için aynı hokkabazlığı yapardı. peki sinem ne etti, nasıl kendini geliştirdi yani hangi alametifarikasını ortaya koydu da "hürriyet medya towers" gibi bir cadı kazanından ve hatta kurt kapanından tüm vasatlığına rağmen sıyrılarak müzik yazacağı bir köşeye sahip oldu. birileri altta kaldı buna şüphe yok. onlar adına üzüldüğümü söyleyemem zira donanım hususunda sinem'den daha yukarılarda değildi hiçbiri. ama konu bu ya aşağı da değillerdi. enstrüman çalmışlıkları yok, çalgı yapımından yahut kayıt teknolojisinden bihaber, üretilen iyi müziğin kokusunu sezecek altyapıdan yoksun, üretilmiş iyi müziği tasnifleyebilecek arşiv bilgisinden uzak, en evlası gazetecilik mezunu dümdüz insanlar... öyle düzler ki torpil falan fıstık vasıtasıyla müzik yazma işine değil de kurban pazarının nabzını tutmaya gönderilse bir haftada tarım ve hayvancılık uzmanı gazeteciye dönüşebilirler. dedim ya o düzlük öyle bir işlenmeye müsait ki ne öldürür ne güldürür bir dünya dolusu yazarımız yok mu zaten. "aleyna şöyle yeni klip çekti, rap müzik böyle yükselişte, tiktok, astroloji, spotify..." bla bla bla... öf sıkıldım! kusura bakma sinem, sana ve tepesine basıp çıktığın eski dostlarına patladım biraz. haklısın, yükseldiğin lig de naim dilmener, tolga akyıldız, ersin babaoğlu, zülal kalkandelen, taner turna ve daha nice yetersiz varken senin kabahatin, yerden yere vurulmayı gerektiren suçun tam olarak nedir, ben de bilemedim.

umarım günün birinde, cümleniz birden ansızın bir aydınlanma yaşar ve boşa çene çaldığınız o köşeleri bırakırsınız. icabında boş kalsın, kimse müzik yazmasın. o bile sizin gibilerin lakırdısından iyidir.
  • az evvel kelebeğe bakıyodum yemek yerken. bu kızcağızımız, zamanında yalan rüzgarında drucilla'yı oynayan victoria rowell'le röportaj yapmış. yazının başlığı şu: "tüm dünyada “yalan rüzgarı”nın barbara’sı olarak tanınan victoria rowell, türkiye’de öğretmenlik yapmaya başlıyor."

röportaja geçelim. sinem diyo ki: işte tüm dünya sizi barbara die tanıdı blah blah. victoria da diyo ki: "siz beni barbara die hatırladınız ama benim dizideki adım drucilla'ydı??

yaw kardeşim! bu nasıl bir gazeteciliktir? sen röportaj yapıcağın insanın oynadığı karakterin adını bile bilmiyosan o gazetede işin ne demezler mi adama? madem röportaj yapıcan, gir google'a, gir imdb'ye bi bak bakalım bu kız neler yapmış, nelerde oynamış, karakterinin ismi ne??

hep diyorum, ben şuraya bi entry girerken bile yalan yanlış bişi yazmiim die kontrol ediyorum. sen bi de kalkıp bunu gazeteye yazmaya cesaret ediyosun ve üstüne üstlük röoprtaj yaptığın kişiye de rezil oluyosun. ben genel yayın yönetmeni yerinde olsam anında işten çıkarırdım kendisini. dua etsin değilim.
  • eric clapton'un layla'yı , leyla ve mecnundan etkilenerek yazdığı fikrine kapılmış hürriyet gazetesi magazin servisindeki cahil cüheyla...
  • yıllar geçmiş bu hanım abla hala doğru dürüst, tam bilgi alarak haber yapmayı öğrenememiştir. bu haberinde kaynak hugh laurienin web sitesi gösterilmiş ama sitedeöyle bir bilgi yok..
  • hürriyet'te çıkan yeni dinleme skandalı haberinde telefonları dinlenen 49 kişi arasında adı zikredilen şahıs. ahahahfdşlkşfdsşlk olm dinleyecek başka birini bulamadınız mı, vaktiniz boldu da az da magazin takılalım mı dediniz? manga'nın son gözdesi, duman rock'n coke'u dağıttı skalasında röportajlar yazan, teenage'ırlıktan çıkamamış bi muhabircikten ne istediniz lan? fdşlkşlklşhahaha son zamanlarda en güldüğüm haberlerden biriydi, allah da sizi güldürsün e mi? özdemir ince, sinem vural fdşlkşsaşlk
  • sözlükde hakkında yazarlar tarafından "candır" yazılmayan ender kızlardan.
  • sizi de dolabına ortak etmek için bekleyen ve yurt dı$ına gitmesi 4 gözle beklenen * yazar ki$i.
    http://sikildimsatiyorum.blogspot.com/
  • hürriyet gazetesinde kösesi olan kadın.
    kendisini tanımam etmem, müzikle alakalı yazılar kaleme alıyor zannımca. cahilane bir entry oldu.
  • tanımam etmem ama cem yılmaz tarafından clubhouse'da takip edilen tek kişidir kendisi, evet tarafından.
hesabın var mı? giriş yap