şükela:  tümü | bugün
  • yorumlardan biri : çöpünü çöp kutusuna atmaktan aciz adamlar çevrecilik taslıyor elektriği bile ithal ediyoruz ağaç kesilir yenisi dikilir büyütmeye gerek yok

s2ker misin sonraya mı bırakırsın?
  • eğer santralde bir kaza olursa ölü sayısı az olsun diye sinop seçildi diye bir haber okudum az önce. allahım nasıl bir ülke olduk böyle, insana acımayanlardan ağaçlara acımasını bekliyoruz.
  • bir tane de konya'ya yapılmasını istediğim nükleer santraldir. hem orada yok edecek orman da yok, üstelik konyalı bilim adamları çok süfer yha.
  • şu ülkeye kötülükten başka bir şey değilsiniz!
    allah çoluğunuzdan çocuğunuzdan çıkarsın amk inşalllah.
    eğer varsa allah, çıkarsın çocuğunuzdan çoluğunuzdan emi .
    birgün bu yaptığınız her şey için umarım tek tek hesap verirsiniz.
    ulan insan olanın eli gider mi şu güzelliğin anasını sikmeye be? aklım almıyor aga bu kadar kötü olunamaz.
    ben bir sürü film izledim yeşilçam’da bile kötü karakterler bu kadar kötülük yapmazdı, yapamazdı...
    allah varsa belanızı versin emi...
    ülkenin anasını siktiniz de ne olursa olsun...
  • ulan adamların hiçbir şey sikinde değil anlayın artık... onlar ceplerine bakıyor ve bu yolda her şey onlar için mubah.

ağaçları da keserler, insanları da öldürürler, doğanın anasını da sikerler.

bana kalırsa böyle yerleri özellikle ya birileri bunlara seçtiriyor yada bunlar seçiyor. adamlar sanki ülkede güzel olan her şeyin anası sikilsin istiyor.
  • türkiye'nin en kuzey ucu olan sinop inceburun'da, halkın tüm çabalarına rağmen nükleer santralin ayak sesleri koca bir ormanı yok etmiş, belediye başkanı baki ergül ise "patlama olursa az insan ölsün diye sinop seçildi" demiş.

bahaneye bak a.q. giden orman olmuş, doğa katledilmiş, karadeniz bitecekmiş bunların umrunda mı?

saygı özürk - "nükleer için ağaç kesimi başladı"

edit: bir arkadaş "baki ergül muhalif" diye mesaj atmış sağolsun. burada bahaneye bak ve bunların umrunda mı diye kastettiğim okluk koyu, eskişehir alpu ovası ve istanbul'un kuzey ormanları gibi daha pek çok yeri 300 odalı saray, termik santral, hidroelektrik santrali ve havalimanı yapıyoruz adı altında doğayı katlreden zihniyettir. belediye başkanı değil.

edit 2: "rezalet mi, cinayet mi? ekonomik değil diyerek fransız ortağın bir yıl önce bırakıp gittiği, japon ortağın: ben de yokum dediği sinop nükleer santral işi yandaşların doğa katliamına dönüşmüş. santralin ne yatırımcısı var ne de yapılacak bir proje. o halde ağaçlar neden katledildi?"
  • tayyipin ve destekçilerinin ne kadar faydasız ve zararlı olduklarını gösterir.
  • dolar niye ortto diyen muhalifler gene sarılmış çevreciyiz bahanesine. sen elektriği bile dışarıdan alırsan bu döviz ne hale gelir kafan basıyor mu ? elektrik geleceğin baskın enerjisini oluşturuyor. muhtemelen 20 30 sene sonra elektrik üretim ve tüketimi öyle boyuta gelecek ki şaşırıp kalacağız.

çevre boyutuna gelirsek kesilen ağaçlar kadar hatta daha fazlası dikiliyordur muhtemelen. sırf muhalif diye çevreci kesiliyor bazı tipler. tek siyasi bilgisi chp atatürk'ün partisinden ibaret olup koşarak her seçim koyun gibi chp ye mühür basan tipler chp belediyeleri ağaç katlederken cevrecilikleri durur çoğunlukla. parti lideri afişi için ağaç kesmişlerdi hatta ne ses çıkardın ?

bu muhalif kesim iktidara yada dine-dini değerlere sataşmak için fırsat kollar ve bunu yapabileceği olayların başlıklarına koşarak gelir. kendi tarafından birisi yapınca yada istediği sataşma olanağı olmayan olaylarda çoğu zaman susar yada ufaktan birseyler kararlar.
  • nükleer santrallerde soğutma yöntemleri en önemli konudur. zira çekirdeği etkili ve hızlı bir şekilde soğutabilirsen kaza riskini en aza indirirsin bu sebeple deniz/okyanus kıyılarına kurulurlar. kıyı şeridimiz içerisinde yaz turizminin ve nüfusun en az olduğu bölgede böyle bir inşaat mantıklı ki bu da maalesef karadeniz bölgesi oluyor. bu noktada orman katletmek gerekli maalesef. normalde muhalif bir insanım ama nükleer santral gerçekten inşa edilecek ve ciddi ölçüde elektrik üretimi yapılacaksa bunun yapılmasını en azından kabul edilebilir buluyorum. yok sadece inşaatından birinin cepleri doldurulacak akkuyu gibi bir türlü elektrik üretir hale getirilmeyecekse allah bin belalarını versin ne diyeyim. şu kesilen ağaçların yerine umarım iç anadoluda ağaç dikimi yaparlar. kullanılmayan arazileri bari ormana çevirin.

tanım: optimizasyon bakış açısıyla ülkenin faydası için kesilmiş olan ormandır. umarım kesilmesine sebep faydaları görür ülke insanı.