• metro'nun pek hoş şarkısı.
  • insanın kendi acmazlarını cok guzel anlatmıs.

"kapattığım tüm kapılar
    yine kendime açılıyor."
  • kapattığım tüm kapılar
    yine kendime açılıyor
    kadınlarım
    kaçışım yalnızca

benden sana
    bir gün ancak
    sararmış resmim
    hayallerim kalacak

sen, siyah kadın
    gitmelisin artık, biliyorsun
    çünkü sen maskemin ardını görüyorsun

şeklinde sözleri olan, avucumda gökyüzü albümünden bir şarkı.
  • siyah kıyafetler giymiş/giyen kadın..
    (bkz: gotik karılar)
  • siyah kadın

henüz pek dinlenmemiş çok hoş bir şarkı, sözlerinin yazarı yedi yıldır aynı kadına aşık.
  • senegal de sevgilim olmuşumtu bir tanesi. tek sorunum ise elektriklerin gitmesi idi. karanlıkta bir tek gözleri ve dişleri ayırt edici oluyor. 32 diş ve göz hariç bir şey göremeyince elektriklerin gitmesi fobi ve anksiyetemi ortaya çıkarmıştı.
  • bitip, yitip giden bir aşktan geriye bırakacak hiçbir şeyiniz olmayınca ve artık daha da ne verebilirsiniz siz bile bilmiyorken şu sözler çıkıp geliyor;

''....benden sana
    bir gün ancak
    sararmış resmim
    hayallerim kalacak...''

sonra da yeri geliyor, bu kısmı kendine itiraf edebilmen gerekiyor, kendinle hesaplaşman, çarpışman gerekebiliyor...

''...sen, siyah kadın
    gitmelisin artık, biliyorsun
    çünkü sen maskemin ardını görüyorsun.''

kısacası metro'nun sana bana, aşktan hak ettiğini alamayan tüm kadınlara yazdığı mükemmel şarkısıdır siyah kadın.
  • metro'nun her dinlediğimde duygulandığım çok illet bir parçası.. iç acıtıyor! can yakıyor!
  • standartların ötesinde bambaşka güzellikleri olabiliyor kimisinin. bu gibilerden bir tanesiyle dün üsküdarda karşılaşmış bulundum. mankendi muhtemelen.

bir anda genişleyen güzellik skalamın sarhoşluğundan olsa gerek hiç dünyalıymış izlenimi edinemedim. zihnimde çöpe attığım kalıpların üstüne bir sigara yakasım bile geldi.

mesela esmer bayanların bile gözlerine kalem çekmelerini pek yakıştıramazken, siyahi bir bayanın gözlerine yakışmış olabilme ihtimalini hiç düşünmemişim demek.

kendisini daha çok inceleme fırsatım olsun isterdim ama çok da rahatsız etmek istemedim.
hesabın var mı? giriş yap