• bu taksicilik değil yalnız. anlatıldığı gibiyse yapılan gasp, hürriyeti tahdit, adam yaralama, yapan da haydut.

edit: meth uyardı sağolsun, sadece bunlar değil. mala zarar verme, trafik güvenliğini tehlikeye sokma ve hakaret de var. tck'da geçen tüm suçları işlemiş adam resmen.
  • valla taksici sevmem ama almancı da sevmem. bu yüzden nötr bir şekilde okuduğum olaydır.

edit: almancı elemanın birinin attığı şu mesaj, almancılar hakkındaki fikirlerimde ne kadar haklı olduğumu bir kez daha gösterdi.
    --- spoiler ---
    almancının ne suçu var? bu kafayla burnunuz boktan çıkmaz sizin. seneye de eurolarimizi 15ten bozdurup bize hizmet ettiririz. it gibi çalışıp aylık 1000 euro bile kazanamazsiniz. ulan dünyadaki en saygın mesleklerin başında gelen doktorlarınız bile aylık 1000 euro kazanamıyor ahahahaahahahahahah. neyse mustehak size üzülmüyorum çünkü içiniz kötü, fesat. gelip güney sahillerinde 2 ay para ezip dönmeye devam edicez. sahi sen hiç o güzelim güney sahillerinde 2 ay keyif çatabildin mi? 2 ayda ekonominize 15bin euro bıraktım değerimi bilin ahahahahahah

--- spoiler ---
  • o degil de birsuru kisinin hakkinda 100 ne la 30 euro isteseydi neyse dedigi taksici. hepiniz mi manyak oldunuz amk, 30 liraysa 30 lira, oyle tarife mi varmis geldigin yere gore degisen?
  • buraya gelip de 30€ isteseymiş olurmuş aslında yazan davarlar var.
  • yorumları okurken yemin ediyorum midem bulandı. mağdurlardan ikisini tanıyorum. hiç öyle sandığınız gibi sokak röportajlarında gördüğünüz akp seçmeni dayı/teyze tayfasından değiller. hepsi okumuş etmiş, açık fikirli, sol görüşlü genç insanlar. ama sanki 1976 yılında yaşıyormuşuzcasına almanya'da yaşayan her türkü klasik alamancı olarak yaftalayacak kadar vizyonsunuz ve önyargılısınız. türkiye'den siktir olup gitmek başlığını ağlama duvarına çeviren de sizsiniz, yurtdışında yaşayan türklere garez besleyen de. bu artık eziklik midir, kıskançlık mıdır, bir çeşit akıl tutulması mıdır bilmiyorum. ülke insanında kafalar gitmiş.

bu insanlar ailelerini, eşlerini dostlarını görmek için üç haftalığına türkiye'ye gitti ve gittikleri ilk hafta, göz göre göre dolandırılmaya göz yummadıkları için it sürüsünden hallice bir grup şehir eşkıyası tarafından tekme tokat meydan dayağı yedi. birinin burnu beş yerinden kırıldı ve kör olma tehlikesi geçirdi. tek istedikleri taksim'den beşiktaş'a taksiyle gitmekti, hepsi bu. ama sadece şu başlık altında yazılanlara bakınca bile türk insanının aşağılık kompleksini, hasetliğini ve önyargıların üzerine kurmuş olduğu dandik dünya algısını anlıyorsunuz. 16 kişiden sopalarla coplarla bir hiç uğruna dayak yemeyi neredeyse meşru görecek kadar delirmişsiniz lan hepiniz. soluduğunuz oksijene yazık.
  • her almancının aynı zamanda reisçi olduğunu düşünen davarlar var.

yalnız sıralama değişmedi hala

1- metro turizm muavini
    2- istanbul taksicisi
  • arkadaşlar siz delirdiniz mi? 30 lira tutan yola 30 euro da isteyemez, bunun adı düpedüz dolandırıcılık. 30 euro istese yaptıklarını haklı bulacaksınız neredeyse. herkesin içi kararmış ülkede, başımıza ne geliyorsa müstehak bize.
  • almanyada yaşayan herkesin reisçi olduğunu sanan gerizekalılar var hala. gelmiş buraya "iyi olmuş oh" diyeni mi ararsın "bari 30 euro verseydiniz" diyeni mi ararsın. umarım daha kötüsü başınıza gelir de burada ağlak başlıklarınızı okuruz.

tanım: yine iğrenç taksicilerin neden olduğu olaydır. eğitimsiz, kural tanımayan adamlar köpeksiz köyde değneksiz gezmeye devam ediyorlar.
  • tamam sevmiyorsunuz, sevmiyoruz vs ama; ülkenin para birimi ne ise, ne yazmışsa o ödenir.
    fazlasını istemek, tehdit, hakaret, korkutma da neyin nesi?
    herkes gücünün yettiğine kafa tutunca ne yaşanmaz hale gelir ülke için, en iyi örneklerden sadece bir tanesi.
    insanlar delirmiş durumda, bir de biber gazı sıkmış.
    edit:100 euro dediğin 981 lira yapıyor.
    o parayı kimden istese, istisnasız herkes itiraz ederdi.
hesabın var mı? giriş yap