• nevşehir acıgöl belediyesinin icraatıdır.

hiç bir zaman teyit etmeden paylaşmam böyle haberleri. belediyeyi aradım. gerçekten yapılmış. görevli ile konuşmamız şu minvalde gelişti:
    adamlar müslümanmış,
    ben müslüman mıymışım (gerçekten bunu sordu)
    dünyada gerçekten insanlar katlediliyormuş, onları paylaşmalıymışız,
    araçları yokmuş, (herhangi bir araç kullanılabilirdi dedim)
    barınakları yokmuş. (20 km ötede nevşehir belediyesinin barınağı var dedim)
    önce hayvan hastaydı dedi, sonra biri şikayet etti dedi.
    köpek aslında canlıymış şu an. (yersen)
    adam gerçekten müslümanmış. (üzerine basa basa vurguluyor)
    0(384) 311 20 02 belediyenin numarası. lütfen en azından arayıp tepki koyun.

arkadaşlar böyle olaylar oluyor ve olacak. sokak canları kanunda "eşya" (evet cansız eşya) olarak muamele görüyor. yapılması gereken kanuni düzenlemedir. bir köpeğe zulmeden ile bir insana zulmeden aynı cezaları almalıdır. vicdan yoksunu bir coğrafyada bunun önüne ancak yaptırımlar ile geçebiliriz. ruhu kararmış vicdansızlar ancak başına bir şey geleceğini bilirse seve seve* zulmetmekten katletmekten vazgeçeceklerdir.

el insaf editi: beni müslüman düşmanlığı ile suçlayan andavallara bir lafım olacak; her türlü fobia'ya (düşmanlığa,nefret suçlarına,ırkçılığa vb.) karşı bir bireyim. kızmanız gereken ben değil yaptığı cinayeti "ben müslümanım" diye savunup dini buna alet etme cüretini-seviyesizliğini gösteren kişiler olmalı.
  • vergilerin asıl gitmesi gereken yerlere gitmediğini gösteren icraattır.
  • kesinlikle hayvan öldürmenin cezası daha ağır olmalıdır. bir de bunu belediye ekipleri yapıyorsa!
  • sabahleyin izlediğim bu video sayesinde yine insanların ne kadar aşağılık bir noktaya gelebileceğini öğrenmiş oldum.
    edit: lütfen şikayette bulunun. 03843112002
  • "gerçekten yapılmış" ve bunu itiraf eden vicdansız bir "müslüman insanoğlu".

senin zihniyetini....
  • insanın yapabileceği bir eylem değildir. acilen görüntüdeki canlılar tür testine tabi tutulmalıdır.
  • allah belalarini versin dedigim canilerin islemi. arkada bir de ezan okunuyor, allah’tan da mi korkunuz yok?

simdi gelip diyecekler ki belediyeden; kanit yok, oyle bir durum yok, biz hayvanlari cok severiz.

edit: belediye başkanından beklenen açıklama geldi; "biz hayvanlara çok saygı duyuyor ve bakıyoruz, linç kampanyası yapıyorlar bize, orada yaralı, insanlara saldıran bir köpek varmış, arkadaşlar köpeği almışlar hayvan toplama arabasına hayvan zarar görmeden koymaya çalışmışlar" dedi. "hayvanı da tedavi edip, beslemiş ve sokağa bırakmışlar". yersen.
  • o köpeğe sarılıp ağlayasım geliyor. gözyaşları içinde sahibinin acımasızca kırbaçladığı ata sarılan nietzsche geliyor aklıma; onu anlıyorum. merhamet yok bu dünyada. nietzsche zamanın da din için şöyle demiş. aslında din hiççidir. ben ise yaşam doluyum; öte dünyayı değil bu dünyayı kutsuyorum çünkü. dolayısıyla nietzsche kendisini hiççi görmez.

oysa bu dünyada acımasızlık var; zulüm var; bütün çaresizlikler birleşince; bir bireyin hayatını dibe çekince; karamsarlığı tüm hücrelerinde hissedince en çaresiz olana, en saf olana sarılasın geliyor. insanın tutunabileceği en son dal, tüm acılar artık dayanılmaz olduğunda, işte bu masumiyet oluyor.
  • hayvanı sevmeyen insan doğayı ve insanları da sevemez, ona eziyet eden ise vicdansızın tekidir. yaptığı suç çerçevesinde hukuken cezalandırılmalıdır
  • arkadaki ezan sesiyle birlikte nasıl bir coğrafyada yaşadığımızı bize hatırlatan vahşet.

bunun bedeli ödettirilmeli. videoyu çeken de, kenarda izleyenler de bu orospu çocukları kadar bunun bedelini ödemeli.
hesabın var mı? giriş yap