• yemin olsun bu millet kendine güldürmek için özel çaba sarfediyor... evet maalesef götle gülünecek boyutta bir serzeniş ve kampanya sözüdür bu.

bu tip kampanya sözleri, genellikle beyin harici organlarla düşünmeye çabalayan canlı türlerinin sıkıntılarını resmeder. yazık.

bunu ciddi ciddi söyleyen varsa, ciddi ciddi adres versin, çok ciddi bişey deneyecem.

(bkz: honda cbr 600 rr)
    (bkz: akrapoviç)
  • kesinlikle desteklediğim önerme. egzosunu bile bile değiştiren özellikle bi sike yaramayan o chopperların yaptığı orospu çocukluğudur.
  • motor aşığı olarak bizzat çıkarılan sesin ardından benim bile küfür ettiğim olur. yeri gelir insanın tık sesine bile tahammülü olmaz, yeri gelir çocuk uyur hasta olur. bu yüzden biraz empati yaparak gazlamak lazım
  • bir motor kullanıcısı olarak ve hatta çevremi motor kullanması yönünde teşvik etmeme rağmen katıldığım kampanyadır. nihayetinde ben de geceleri uyuyorum ve işe gidiyorum, kalkıp da elindeki pancar motoruyla mahalleyi ayağa kaldıran at hırsızlarını destekleyecek değilim.

türkiye'de iki çeşit motorsiklet kullanıcısı vardır. bir tanesi sırf üstüne binip sürmekten keyif alan yada bilinçli olarak istanbul trafiğinde bir araç olarak tercih eden kitledir. diğeri ise ileride doğan yada şahin araba hayaliyle yanıp tutuşan yurdum çomarlarının, o güne kadar idarelik olarak kullandıkları ve egsozlarının içlerini boşaltmaktan çekinmedikleri motorlara sahip kitledir.

makinanın değeri kıymeti de önemli değil arkadaşım, ben geceleri hiç tanımadığım, bir daha geçmeyeceğim bir mahalleden bile geçerken gaza yüklenmeyip insanları uyandırmamak için kırk takla atıyorsam, sen bunu kendinde nasıl bir hak olarak görüyorsun? ben geç oldu, sokağın içinden değil de ana caddeden dolaşıp evime öyle gideyim diye planlar yaparken sen motorunla bunu nasıl yapmaya cüret edersin?

aslında sıkıntı motorsikletlerden ziyade aynı noktaya geliyor; eğitim... eğitim derken hani şu ailede alınan görgü, adap, yetiştirilme tarzından söz ediyorum.
  • o sesin bile bi azameti var, asil kavga eden minibusculer duymak istemiyoruz
  • south park 19. sezon 2. bölümde harley kullananlara karşı düzenlenen kampanyayı anımsatmıştır
  • apaçilik yapıp bağırta bağırta gidenler için haklı bir başlık. gel gelelim büyük bir kesim motosikletin egzoz sesini güvenliği için arttırmaktadır. trafikte yok sayılan bu araçların farkedilebilir hale gelmesi için izin verinde birazcık sesi çıksın. türkiye trafiğinde motosiklet tanınıp saygı duyulana kadar varsın bağırsın motorlar.
  • birde bunların araba versiyonları var şahine ne yapıyorlar bilmmiyorum ama 150db ses çıkıyor adamlardan.
  • bikac gundur buna benzer basliklar goruyorum lakin minik bi mantik hatasi var sanirim. plajda sigara icen gormek istemiyoruz, sokakta moto sesi duymak istemiyoruz vb... ıyi tamam da adam plajda kimseyi rahatsiz etmeden sigarasini icip, izmaritini de etrafa atmiyorsa ne zarari var bu vatandasin? yahut insan gibi motorunu kullaniyosa, bu vatandasa nasil -sktr lan seni sokagimizda istemyoruz pezevnk- diyebiliriz? ısin asli su olabilir ama bak, cevremizde rrrrospu cocuuuuu istemyoruz! cunku bu tip insanlar sigara olmasa kola sisesini plaja ya da denize atar, motorunu elinden alsan otomobille barzoluk yapar.
hesabın var mı? giriş yap