1. yıllardır bir tek makas kullanırken problem yaşamama sebep olan durum. koca adam, sol elimle ufacık bi kağıdı bile kesemiyorum, ama sağ elimle değme kirigami sanatçısını cebimden çıkarırım.
  2. hayatım boyunca asla bir kalıba ve tanıma sığdıramayacağım o tek insanı tanımama neden olan özelliğimdir.
    ne zaman birisi sol elimi kullandığımı görmesine rağmen o aptalca soruyu sorsa sinirlenmeden en şirin ifademle 'evet ben solağım' diyorum. ama içimden devam ediyorum o da solak diye. kimse duymuyor ama ben mutlu oluyorum kendi kendime. böyle bir özellik işte.
  3. bildiğin dışlanmak.

mutfaktan tutun, her gün bindiğiniz otobüse kadar her şeyin "sizin gibi olmayan" insanlar için dizayn edildiğini fark etmek sinir bozucu oluyor zaman zaman.

su ısıtıcımı* tutunca, su göstergesi arkada kalıyor.

otobüste, turnikede jetonumu atmak için elimi uzattığımda elim solda, jeton kutusunun sağda kalıyor.

cezve dediğin ayrı bir alem.

kendimi 10 yaşıma kadar gerizekalı sandım, meğer düz kesemememin nedeni makasın bile kesen tarafının ters tarafta kalmasıymış.

peugeot okul servislerinin öğrenci kapısı sağda, onu sol elle açmaya çalışırsanız kapıyı üstünüze açmış oluyorsunuz, etrafından dolaşmak gerekiyor.

içinde komik surat olan kahve bardağını sol elle kullanırsanız komik surat sizin ağzınızın tarafında kalıyor.

konserve açacağını sağ elle kullanmayı öğrendim.

bunlar aklıma ilk gelenler, gün içinde kimbilir kaç tanesi daha karşıma çıkıyor.
  4. ınsanlar solla yazdiginizi gordugunde tepkisiz kalamazlar.en kotusu ise sinavlardaki sandalyelerin sadece saglak insanlar dusunulerek dizayn edilmis olmasi.herseye ragmen solak olmak ya da o kadar insan sagla yazarken birilerinin solla yazmasi guzel sey ki halk arasinda solaklar zekidir tabirinin verdigi haz bambaska
  5. erkekleri çok çekici yapıyor bence. ya da ben gerizekalıyım. hoş ben gerizekalıyım da konumuz bu değil.
  6. sağ beynin aktif olarak kullanıldığının bir göstergesidir.

solak olmak hakkında bilgi verin