• isviçreli akatis firmasının akne,aktinik keratoz,rosacea, hiperpigmentasyon,
    atopik dermatitvb. cilt hastalıkları olanlar için spesifik olarak formüle edilmiş dermokozmetik güneş koruyucu markası.
    http://akatis.com/solante.html
  • eczanelerde satılmasına ve dermatologlar tarafından reçete edilebilmesine rağmen tabii ki birçok sigorta poliçesinin kapsamı dışında kalan yüksek koruyucu güneş ürünleri markası.
  • bu sene erken açtık tabi amele suratı hallerini. yanaklar kırmızı kırmızı burun üstü de aynı yola ilerliyor. e bir koruyucu almak şart oldu. bu vakte kadar hep vichy, nivea, chanel gibi markaları kullandım. denedim yani hesini ama bu doktor tavsiyeli olan ürünlere bakmamıştım. yani tedavi edici özelliği olanlara. bügün tesadüfen gördüm bu markayı. doğrusu sebamed için eczaneye uğramıştım. aklımdaki oydu yani bu tıbbı destekli ürünler adına. ama tereddüt de ediyordum zira sebamed ürünleri ki bilhassa koruyucuları oldukça yağlı. yani cilte aşırı derecede bir yağ fazlalığı bırkıyor ürünler. kuru bir cildim olmasına rağmen memnun kalmıyordum uzun zaman önce. bir kez daha deneyeyim dedim. e bunu eczacıyla paylaşınca da solanteyi deneyin dedi bir de. tedavi edici özelliğinden ötürü nemlendirici özelliği çok fazla dedi. elli faktörlü olanını aldım yetişkinler için. standart olanı. akne ve çil tedavisi için olanı da var ama sorunlu bir cildim olmadığından doğruca klasik olanı seçtim ben. uva ve uvb koruma içerikli. anti-aging ve antioksidan özelliği var. ciltteki renk uyumunu sağlıyor ve dalgalanmaları gideriyormuş. pahali bir ürün, doğrudur lakin ilk deneyişimde beni kendine hayran bırakmıştır ve gerek günlük koruma gerekse makyaj altı koruma için en mükemmel ürünü bulduğumu düşünüyorum. cildim bir anda emdi ve yuşumacık oldu. yicem yanaklarımı.
    ben bu solante spf 50+ sun care multiple actions formula ürününü 75 lira üstünden 10 lira indirimle 65 liraya aldım. aldığım paraya da değdiğini düşünüyorum. kaldı ki bir chanel hayranı ve tüm parasını gerek kıyafet gerekse kozmetik adına ona döken biri olarak koruyucusu solantenin yanında zayıf kalıyor.
    duyrulur.
  • rosacea için olanını kullandıgım yuksek faktorlu gunes koruyucu. tinted yani renkli versiyonu da yapmıslar, benim gibi hergun kullanmak zorunda olanları beyaz peynır gibi göstermıyor. ancak formulunden mı yoksa ıcındekı ılaclardan mı bılmıyorum bı pütürüklük hissi var kremde. yayılmıyor. ancak guzel koruyor ve kızarıklıkları azaltıyor.
  • 80 ney lan allahsızlar. en son aldığımda 60'tı bu meret. yalnız diğer ürünlere göre pahalı diyenler 75 değil 150 ml aldıklarına dikkat etsinler. bir de kıyasladıkları ürünün dermokozmetik olup olmadığına.
    kullanan bilir oldukça iyidir. özellikle çeşitli cilt sorunlarına yönelik ürünleriyle pek çok insanın imdadın koşan tek markadır. genellikle bu markayı kullananlar yaz kış kullanma ihtiyacında olan insanlar olduğu için belirtme gereği duyuyorum, ben daha önce 1 yaz boyunca her gün kullandım ve kış ortasında yapılan kan tahlili sonucunda d vitaminim yerlerde sürünüyordu. spf 50+ dedikleri öyle bir tam koruma yani dikkat edin. arada bir gidip vitamin değerlerini kontrol ettirmekte fayda var.
  • kullanmaya başladığım andan itibaren çevremdeki herkese ağızdan ağza pazarlamasını yaptığım şahene güneş koruyucu. özellikle de pigmenta serisi çok başarılı. daha 20 gündür kullandığım için leke açıcı özelliğini test edemedim ama yüzüm için bu güne kadar kullandığım ve en memnun kaldığım ürün olmayı başardı. kesinlikle çok çabuk emiliyor ve yüzde yağlı bir his bırakmıyor. eczacı boyun ve sırta da uygulayabilirsin dedi, zaten üzerinde yüz için diye de yazmıyor. ben 150 ml'ini 89 tl'ye aldım. bu tür bir ürün için gayet iyi bir fiyat performans oranı var. tek kötü yanı 150 ml olduğu için sürekli yanında taşımak biraz zor oluyor. o da seyahat boyu küçük şişelere koyarak aşılabilir diye düşünüyorum.

deneyin efendim, pişman olmazsınız.
  • suratınızda bir parmak kalınlığında margarin varmış gibi hissettiren güneş koruyucu. cildim kuru, hassas ve kızarmaya meyilli olduğu için tele-rubor (tinted) adlı ürününü kullandım; fakat o nasıl bir ağırlık, o nasıl bir parlama inanın tarifi mümkün değil. cildim resmen kustu ürünü. verdiğim deve yüküyle para yabış yabış bir surat olarak geri döndü bana. aşırı kuru cildime çok hafif uyguladığım halde sonuç böyle olduysa normal / karma ciltli kişilerde nasıl bir rahatsızlığa yol açacağını tahmin dahi edemiyorum. haa diyorsanız ki ben cildimin ışıl ışıl görünmesinden hoşlanan bir insanım, zaten günlük hayatımda da ışıltılı bronzer falan kullanıyorum o zaman durmayın alın. lakin ben mat cilt sevenlerdenim. dolayısıyla kendisine puanım 10 üzerinden 2, o da kızarıklık önleme vaadini gerçekten yerine getirdiği için.

edit: bu arada hassas ciltler için geliştirilmiş bir ürünün içine parfüm koymak da nedir allasen? kafan mı güzel solante?
  • pigmenta'sini almadigima pisman oldugum krem. acne icin olanini butun kis surdum, totalde nohut kadar bir miktarla butun yuzu gayet guzel nemlendiriyor, sivilce ve parlama olusumu da minimumda, gayet memnunum bu yonleriyle. ama yuzum hala kipkirmizi oluyor. genetigim mi boyle, baska bir rahatsizligim mi var bilmiyorum ama bittigi zaman kesinlikle pigmenta alacagim.
  • geçen hafta eczacının tavsiyesi üzerine kendisine ihanet ettiğim krem... acnes yerine aldığım sebiac denen kremi 200 ml.lik miktarına rağmen daha ucuz olması sebebiyle tercih ettim... çok iyi etmişim... acnes'i hiç aratmadı... tek sorun kavun kokusu sebebiyle yanında peynir, rakı falan aşeriyorum arada sırada...
  • eczane ürünü, dermokozmetiğe de giren etkili güneş kremi. bundan yıllar önce cilt sorunlarım nedeniyle dermotolog tarafından reçete edilmişti bu güneş kremi bana. kullandığımda yapısı oldukça kalın gelmişti. daha sonra cilt tipine göre birkaç çeşidi olduğunu öğrendim. solante pigmenta 50 spf olan çeşidi vardır ki; içeriğindeki niacinamide (vitamin b3 ) ile ciltteki melanin ve pigmentasyonu dengeleyerek, mevcut lekelerle de mücadele ediyor bu aslan parçası. market güneş kremleri ile karıştırmayınız, high end üründür efenim kendisi.
hesabın var mı? giriş yap