• bazen evden çıkarken kuru yük tankeri gibisindir. cepler çanta vs her yer doludur. bazen de tiril tiril olursun ama fotoğraf çekmek istiyorsundur kocaman çantayı ammaan diyip alırsın. işte tam o anların aleti bu. iki durumda da kullanılabilir. fotoğraf çantasına da girer, sadece boyna asılıp da gezilebilir.

lakin eksiklikleri çok.

-smartphone olmadan çalışmıyor.
    -rx100ii sunduğu çekim modlarını sunmuyor.
    -raw yok vs.
    -fiyatı yüksek.
  • japonların teknolojinin babası olduğunu bir kez daha kanıtlayan dahiyane ürün.
  • bence ortalama kalitede fotograflar çeken akıllı telefon lensi. fiyatı 450$ bence çok fazla. onun yerine lensi degisebilen sony alpha nex-5n alınabilir.

http://31.media.tumblr.com/…8z3sl1qdeuyro3_1280.jpg
    http://25.media.tumblr.com/…8z3sl1qdeuyro1_1280.jpg
  • mevcut bir sorunu adreslemek için oluşturulan yeni/ara bir segment'in habercisi olan öncü bir cihaz, sony'nin ekransız fotoğraf makinası. youtube'taki örnek videolarını beğendim ve fakat cihaz öyle cebinizde taşınacak bir şey de değil, yanınızda bir çantanız falan olması gerek. ayrıcana kendisini şarj etmek te gerekiyor, sonuçta bu lenslerin kendisi ekranı olmayan bir fotoğraf makinası. şimdi bütün bunları göz önüne alırsak bu cihaz, eğer çanta kullanmıyorsanız, şu haliyle sanki aldıktan sonra 1-2 kez kullanıp sonra yanınızda taşımaya üşenip sürekli evde bırakacağınız bir alet adayı olma durumunda. yine de gelse de bi görsek yakından.
  • aranızda bu aleti satın almayı benim kadar kafaya takıp da türkiye'ye gelmesinden umudu kesince taa yurtdışından alacak tipler varsa, tavsiyem almayın. 450 küsür dolara alınabilecek çok daha güzel makinalar var. kendisiyle olan son 2 aylık beraberliğimin sonunda bu kanaate vardım. wi-fi bağlantısı o kadar kötü, yazılım o kadar sık saçmalıyor ki, bi foto çekicem o da bok oldu amk deyip yanınıza almamaya başlıyorsunuz artık. ha evet çok şekil, inanılmaz dikkat çekiyor, teknolojik oyuncakları seviyorsanız evet süper cool bi alet, fotoğraf kalitesi de güzel, ama abi, wi-fi'dan bağlamayı kim akıl etti o kadar teknoloji dururken?

donanım süper, ama yazılım korkunç ya. ah be sony. neyse bi ara bi yazıcam bununla alakalı. aklımda bulunsun.

edit: yıllar sonra gelen edit hatta. yazılımı falan adam ettiler bayaa, alet iyi de yine de 2000 lira etmez. ölücü moduna girip yarı fiyatına bi tane edinebilirsiniz.
  • sağda solda görüp özendiğim, ama 1000 küsür liralık fiyatını öğrenince "siktir lan ordan" deyip geri bastığım alet. üzerine 2000 daha koyup bir nikon dslr alır, pulitzer'lik landscape'ler çekerim.
  • ikinci elini gayet uygun fiyata alacak olduğum fakat almadığım kamera.
    neden?
    raw yok(firmware la falan geldi mi en son bilmiyorum)
    manuel çekim yeterli değil,
    wifi ile bağlandığı için telefona kayıt bana göre hızlı değil.
    en önemli neden ise boyutu küçük gibi ama değil,
    bunu taşıyan adam hayli hayli yanında canon powershot s110 taşır.
    nitekim ben s100 kullanıyorum.
hesabın var mı? giriş yap