• "kimdir nedir"de de arama yaparken "*" kullanabilelim.
    misal djnr nickini aratıyorum kimdir nedir bana djnrasyon nickli adamı da çıkarsın. nickler arasında yolculuk yapayım, kafam karışsın, aklım şaşsın.
  • #10496268 ve #10694397 benzeri sacmaliklar yasaklansin, caylak edilme sebebi olsun--hatta ucurulma sebebi olsun. sozlugun warez forumu veya acik arttirma sitesi olmadigi bilmeyenlere ogretilsin. ayrica sub-etha'nin ve icindeki ek$i duyuru hizmetinin varligi bir kez daha duyurulsun--belli ki bilmeyenler var. bilgi kaynagi ifadesinin ne anlama geldigini butun sozluk yazarlari etraflica dusunsun. her kiz arkadasim--en az--bir kere versin, ama karim bakire olsun. tesekkurler...
  • sol frame sürekli son 24 saatte girilen entryleri göstersin. 00.00 da sıfırlanmasın, insanlar mutlu olsun.
  • sourberry ile radyomuz var ancak klip listesi yapıp yayınlayacağımız bir site için çalışmalar başlasın. g-8 dahi toplansın. eşgüdümlü bir çabaya girişilsin.

henüz erken ama takriben 22. yüzyıl başlarında 2 mbitlik bağlantoılara sahip olabileceğimize göre şimdiden istekte bulunarak bir tür rezervasyon yapılmasında sakınca yok kanımca.

(bkz: 2107 adsl yılı olacak)
  • yanilmak yerine "yamulmak", herkes yerine "herkez" vb. yazarak güzel dilimizi bilerek ya da bilmeyerek deformasyon sürecinin esigine getirenler kurulacak bir dil zabitasi tarafindan gözetim altina alinsin, hanyayi konyayi ögrenmeleri saglansin.
  • badilerin doğumgünlerini hatırlatan bi fasilite olsun. doğumgünümü sakla, kimsenin doğumgününü hatırlatma seçenekleri de mevcut olsun.
  • daha sonra entry yazmayı düşündüğümüz başlıklarının isimlerini ya da daha güzeli o başlığa yazacağımız entrylerin taslaklarını kaydedebileceğimiz bir bölüm olsaydı ne kadar da güzel olurdu.

edit: cahil sözlük yazarları için ekşi sözlüğümü öğreniyorum başlığı altında bir eğitim verilebilir. (bkz: sourpad)
  • sub-etha'da ekşi duyuru ile sourberry yer değiştirsin. alışmışız sourberry'nin solda, ekşi duyuru'nun sağda olmasına. pikka gidince terste kaldı bunlar.
  • entry silmek -sözlüğün ilk zamanlarında olduğu gibi- zorlaştırılsın. [eksi sözlük başlığına arzach'ın bir zamanlar yazdığı gibi "hatali bir sey yazarsak mesela ssg'ye mail atip yalvariyorduk silsin diye, 2 gun yada 1 hafta icinde siliyordu en erken." ] böylece sözlük atış alanı olmaktan kurtarılsın; kimse düşünmeden etmeden öyle aklına her geleni yazmasın. yazık!
  • "bir saniye:
    entry'niz a$mi$ (16965) karakter fazlasi var) abartmayalim te$ekkurler. (not: ba$ka bir dokumani sozluge yapi$tirmak yerine dokumana link vermeyi du$unebilirsiniz du$unun hatta)"

gibi bir ibare ile karsilasma olmasın. yazarlar istedigi kadar uzun entry girebilsin, istedikleri kadar uzun bir döküman hazırlayabilsin. bölünebilir ya da bölünemez olan entryler bölük pörçük olmasın. tek olsun güzel olsun, ba$ucu olsun.
hesabın var mı? giriş yap