• ingiltere'de son donemde cok populer olan copcatanlik hizmeti. 30ar tane erkek ve disi bir bara toplanir, herkese herkesle 3 dakika konusma firsati verilir. gunun sonunda ilgilendiginiz kisiler de sizinle ilgilendiklerini formlarinda belirtmislerse, organizator karsilikli email adreslerini verip aradan cekilir.
  • 60 dakikada 15 kişiyle flört edilebilen sistem ve artık her hafta istanbul'da düzenleniyor: http://www.gazeteyeniyuzyil.com/…icin-4-dakika-1283
  • en teknoloji özürlüsünün bile telefonunu artık gece gündüz carıl carıl öttüren sosyal ağların, anlık mesajlaşma uygulamalarının yanında 'dating' sitelerini ve son zamanlarda hayli ilgi gören 'dating' uygulamalarını (app) daha dürüst buluyorum doğrusu. zira yurdum insanı linkedin, instagram demiyor, facebook zaten bunun için yapılmış, dişi olduğundan şüphe ettiği, nefes alan her canlıya taarruz ediyor. kadın ağlarında ifşa edilip dalga nesnesi olan uçana kaçana atlayan erkek modeli nüfusuna artık sosyal medya sayesinde bir de şansımı deneyeyimciler eklendi ama neyse ki evrim diye bir şey var. sosyal medya fiziksel buluşmalara aracılık etmek için de kullanılıyor (yo yo arap baharına girmeyeceğim).

geçen hafta pipo adlı uygulamayı kurcalayıp, akşam da facebook'ta hem de önümüzdeki mübarek sevgililer günü öncesi istanbul için şöyle bir etkinlik görünce not almak istedim sevgili sözlük. böyle böyle speed dating'e bir de mesela katılımcıların verileri işlenmesi eklense, başarı şansı yükselse, herkes çiftlense, sosyal ağlar da rahatlasa fena mı olur sözlük?
  • amerikan universitelerinde, ozellikle zamani olmayan doktora ogrencileri yada zamani bol olan ama beceriksiz undergradlar icin cok hayirli bi hizmet olmustur. ha ise yariyo mu bilemem, hic denemedim... ama heryerde speed dating var artik.
  • rusyada, 1700 ruble(100tl) karşılığında, neredeyse her gün bir yerde yapılan toplantılar. yaş sınırı kadınlar için 24-39, erkekler için 26-44.
  • first sight tarafından ilki 3 şubat'ta istanbul'da yapılmış olan etkinlik. bundan sonra da her çarşamba düzenli olarak yapılacakmış.

sistem şöyle işliyormuş: eşit sayıdaki kadın ve erkek katılımcılar yaka numaralarıyla birlikte karşılıklı bir şekilde masalara oturup 4 dakika boyunca sohbet ediyorlar. zil sesiyle birlikte karşıdaki kişi değişiyor ve tüm katılımcılar birbiriyle tanışana kadar bu durum devam ediyor. karşısındakinden hoşlananlar bir ipucu bırakıyorlar ve etkinlik sonrasında organizasyon ekibi ipuçları yardımıyla eşleşenleri bir araya getiriyor.

şimdilik sadece istanbul'da olsa da yakında ankara ve izmir'e de gelecekmiş.

detayları takip etmek isteyenleri şöyle alabiliriz.
  • az önce facebook sağolsun önerilen etkinlik olarak gösterdi. (nebçim etkinliklere "gidiyorum" dediysem artik, bu çıktı karşıma =))
    karaköy'de bir yerde yapılıyormuş, 100 tl gibi de bir katılım ücreti koymuşlar. görünce şeytan bir dürttü "gitsem mi acaba" diye. aslında çok eğlenceli bir zimbirti bence ama türk erkeği faktörü işin içine girince hevesim kaçtı doğrusu.

katılanlar ortami falan yazsalar keşke. belki bir kez daha degerlendirebilirim gitmeme kararımı. *

sozlukculerden katilan yok belli ki ama şöyle bir derleme yapmışlar. katılan kişilerin tipleri de çıkmış ortaya isabet olmuş: https://www.timeout.com/…ar-deneyimlerini-anlatiyor
  • hollanda'da 33 euro karşılığında katılabileceğiniz eylem. her hafta yapılıyormuş.

bence çök söçmö.
  • hem yurt dışında yaşamaya özenirsiniz sonra da ithal edilen kültüre giydirir, millete burda ahlak bekçiliği yaparsınız. ne denişik insanlarsınız siz mk. : )
hesabın var mı? giriş yap