• aşırı sempatik aktör insanı. kariyerinde çok büyük filmler yok ama sevilmek için buna gerek de yok kanımca. sarsak tipleri oynamak çok yakışıyor adama. şener şen'in yüzünde saklı ve her an kahkahaya dönüşecekmiş gibi muzır bir tebessüm gizlidir ya, aynısını bu adamda da görüyorum. gönlümü birçok insan gibi michael scott karakteriyle fethetti, başkası oynasa o kadar iyi bir tipleme çıkar mıydı bilemiyorum açıkçası. hiç dramda izlemedim ama sanki onu da kıvırır gibi geliyor. bir de youtube'da kucağında yavru köpeklerle yaptığı bir soru-cevap videosuna denk geldim, daha bir sevdim. gidem de timoti şalame ile çektiği dram filmini izleyem.
  • oyunculugunun zirvesine the office'te ise geri donen toby flenderson'la muhabbet etmeye cabaladigi sahnede ulasmistir.
  • avustralya'da yayinlanan bir sabah sovunda kirmis gecirmis, 50 yasindaki abd'li aktor ve komedyen.

oynadigi evan almighty filmi 175 milyon dolara mal olmasina ragmen 173 milyon dolar hasilat yapmis. film yapimcilari hayvani paralar yatirmalarina ragmen kar edemedikleri gibi ustune dalga gecer gibi de 2 milyon dolar para kaybetmisler. hatta funny or die'daki between two ferns with zach galifianakis'da da tasagi gecilmis.

saturday night live'da da karisi nancy walls ile karsilikli oynamisligi da var. onun haricinde the simpsons'da dan gillick karakterini seslendirmis. su ana kadar oynadigi butun filmlerin toplam hasilati 1.861.929.250 dolar.*

adamin inanilmaz bir enerjisi var. ben elli yasinda olup da bu kadar enerjik insanlar tanimiyorum. steve carell'in enerjisi biraz da jim carrey'i hatirlatiyor. o da 51 yasinda ve torunu olmasina ragmen gayet komik ve enerjik.

tiplemeleri ile yarip geciriyor. yetenekleri oldugu kadar biraz sansli biri de sanirim. hollywood'da buyuk butceli ve dunya capinda takip edilen islerde yer aliyor. ricky gervais gibi komedi oncesi acayip islerde calismis. yalniz yaptigi islerin hepsini de eline yuzune bulastirmis. o gunlerden bugunlere de gelmesini bilmis ama. gordugum kadariyla adam deli gibi de calisiyor su aralar. demekki gun gelir devran doner sozu gercekmis. ne demis bob dylan "for the loser now, will be later to win, for the times they are a-changin'."
  • bugün 58 yaşına giren world’s best boss. ufacık bir mimiğiyle güldürme veya ağlatma becerisine sahip, bakışlarını çok iyi kullanabilen ve dizi tarihinin bence en iyi karakterine can vermiş olan oyuncudur. nice yaşları olsun.
  • bazi fotograflarinda 30lu yaslarda gorunse de aslinda an itibariyle 46 yasindadir. bu yuzden ayni ucaga bindigimizin delili olarak cep telefonuyla cektigim fotograflari gosterdigimde kendisi olduguna inandirmakta gucluk cekmisimdir. neyse ki yanindaki karisi ve cocuklarini internetten gordugumuz fotolarla karsilastirdigimizda kendisi olduguna emin olmusuzdur.

lufthansa'nin biletimde yaptiklari anlatmasi uzun hikaye olan buyuk bir yanlisliga da sahit olmus ve tartismamizi disardan izleyen biri olarak iyice sacmaladiklari bir yerde kocaman bir kahkaha patlatmistir.

(edit: bir vesile ile almanya aktarmali business class ucuyordum. kendisi ailesiyle beraber hemen yan koltuklardaydi. uzun hikayenin basini yine anlatmayim ama kahkaha patlatan yeri surasiydi: ucak kalkmis seyir halindeyken, gorevli biri yanima gelip uzun uzun benimle konuyu agir bir alman aksanli ingilizce ile tartisip, sorunu cozmek icin bir elinde boarding passim, digerinde telsizden almanca konusup, arada bana donerek ingilizce, devlet memuru edasiyla (yine agir alman aksaniyla) "hayir, tekrar baktik, kayitlarimiza gore siz kesinlikle bu ucakta degilsiniz" demisti... ki... steve carrell'in birkac filmini/dizisini izleyen birinin tahmin etmekte zorlanmayacagi kahkahasini basti. kendimi sanki bir an steve careell'la bir absurt komedi sahnesi paylasirken bulmustum, saskinca gulumsedim.

sonrasinda aktarma olmasa onemli degil de, sorunu cozup yeni ucak ayarlayana kadar tum gun bekletmislerdi. olsun, steve carell'la ucundan kiyisindan da olsa bir animiz olmus).
  • bruce almighty'deki jim carrey'in rakibi evan'ı oynayan aktör. prompter'ı yanlış okuduğu sahnelerdeki rolüyle beğeni kazanmıştır. ayrıca şu sıralar cnbc e'de de bir dizide oynuyor sanırım.
  • çok iyi bir aktör olmasının yanı sıra günlük yaşantıda da çok iyi bir insan olduğu izlenimi veriyor.
    bence harika bir insan.
  • the office dizisinden yedinci sezonda ayrılınca gerisini izlememiştim büyük ustaya saygımdan ötürü.
    yıllar sonra amazon prime sayesinde açıp izleyeyim dedim, michael scott olmadan dizinin enerjisi bitmiş resmen.

office benim için 7 sezondan ibarettir.
  • hep komedi rolleri ile anılsa da the big short'daki mark baum rolüyle de döktürmüş oyuncu.

suratındaki tedirginlik, şüphecilik, gerginlik ve "nasıl bir olayın içindeyiz?" bakışları hayatı komedi türünde ilerleyen bir oyuncu için fazlasıyla iyi.
  • hüznün en çok yakıştığı komedyen.
hesabın var mı? giriş yap