• sırf cem garipoğlu bunu yedi diye artık sucuk ekmek yemeyeceğini söyleyenlere bir tavsiyede bulunmak isterim: artık su da içmeyin. çünkü cem garipoğlu, büyük ihtimalle su içiyor.

bir de sucuk ekmekle ilgili bir tavsiye: afyon'da yeneni makbuldür.
  • bırakın bir haftayı, bir ömür vücudumun her yeri sarımsak koksa günde 5 öğün yiyebileceğim yiyecek. siz sucuksuz kalmak ne demek bilir misiniz a dostlar?
  • mümkünse karlı havada mangalda yenilmesi farzdır. yanını da bira çakarsanız buz gibi kendinize gelirsiniz. hey maşşallah be tükürük bezlerime bak nası da çoştular nomıssızlar !
  • cesedi parçalayan benim
    cesedi birer birer.
    gözünüze görünemem
    göze görünmez zenginler.

istanbul'da kaybolalı
    oluyor bir yedi ay kadar.
    on yedi yaşında bir çocuğum,
    sucuk ekmek yemez büyükler.

avukatı gördüm önce,
    midem açlıkla kavruldu.
    sucuk ekmek yiyince,
    çocuk olduğum duyuruldu.

benim sizden kendim için
    hiçbir şey istediğim yok.
    sucuk ekmek yiyemez ki
    hapse giren küçük çocuk.

çalıyorum kapınızı
    müge anlı, banu güven.
    çocuklar hapse girmesin
    sucuk ekmek de yiyebilsinler.

cem yer ki sucuk ekmek
    sen de ye, getirme cinnet!
    güzelim şiiri de katlettim,
    affet beni nâzım hikmet.
  • (bkz: yemezler)
    (insanlaştırıcı unsur olarak kullanan avukata atfen..)
  • yanında illa taze ekmek gerekir.
    sucuk-ekmeği sucuk-ekmek yapan çıtır kabuklu, içi yumuşacık pamuk gibi ekmektir.
    çiçek şekli verilmiş tava ekmeği gibi ...
    öyle çok arttı ki ekmek çeşitleri; sucuk ekmek ikilisini kepekli ekmekle düşünemedim misal...
  • karlı günlerde nedense insanın canının daha çok çektiği çekici ve basit yemektir. yanında çay da olursa süper olur, kar izleyip, yersiniz hımır hımır.
  • birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyulan şu günlerde bünyenin aş erdiği tek besin şeysi. olsa da yesek. fakat bunu beşiktaş ta 5 tlye yemeyin. ya da yiyin, içinde ne var beraber konuşalım.
  • uzun zamandır yemediğim, olsa da yesek dediğimdir.

sol framede görünce acayip canım çekti. şeytan diyor eve gider gitmez yak mangalı, at sucukları üstüne, ekmekleri de bastır sucuklara. sonra da afiyetle ye.*
hesabın var mı? giriş yap