• yüz yıldır hayranıydım. bende kendisinin yolladığı imzalı cd'leri mevcuttur, emailleşmişliğimiz vardır. twitter'da takipleştiğimiz için siyasi görüşünün değiştiğini yıllar önce fark etmiştim. hesabı sadece siyasi destek hesabına dönünce de takipten çıkmıştım, ama türkülerini severek dinlemeye devam ediyordum.

kendisinin müzik sektörünü "vefasız" gördüğünü söylediğini hatırlıyorum. maddi sıkıntılar da yaşıyordu muhtemelen. belli ki iktidar kendisini sahiplenmiş, o da kendisini borçlu görüyor.

ancak afet demenin bile hafif kaldığı böyle tarihi bir yıkımda hala borç alacak hesabıyla attığı ve milyonların acısını yok saydığı tweet'i bir farklı vurdu. içimde bir şeyler öldü. hayal kırıklığımın boyutları çok büyük.

entry'lerimden önüme çıkanları sildim, playlist'lerden çıkarttım. umarım o da bir gün kendisiyle yüzleşme cesareti bulur.
  • spotify için çalma listesi oluşturmaya sarmıştım bir ay kadar önce. caz ve klasik listem vardı daha sonra her telden çalalım anlayışı ile tsm ve türkülere de ayrı açtım. kulağa hoş gelen her türlü şeyi dinlerim gibi olmuş. şimdi böyle yazınca fark ediyorum. ama bir masayı 'masa' yapan sanat müziği oluyor çoğu zaman. türkülere gelince türkü var türkü var.

halk müziği için liste yaparken önerilenlerde 'gaziantep yolunda' türküsü çıkmıştı. ben de böyle durumlarda parça ismini sözlüğe yazıp şükela enrtylere bakarım en sağlam yorumlayan kişi için, asıl kimden dinlenir bakmak için. neyse işte yazdım ben bu türküyü sözlüğe direkt bu kadının ismi çıktı. ekledim listeye. sonra tekrar sözlüğe dönüp şükriye tutkun başlığına girdim, ve akp taraftarı, reis sevdalısı, yancı bir 'halk sanatçı'sı olduğunu söyleyen entryler okudum. döndüm listeye, çıkardım türküyü.

vallahi ben senden razıyım sözlük. ister ekşici piç desinler, ister hiç bir siki beğenmeme timi desinler. ara ara iflah olmaz troller barındırıyor olsan da, kimlerin ne bok olduğunu görmemizi sağlayan entrylerin tarihinin tozlu sayfalarından göz kırpıyor her zaman. kutsal bilgi kaynağı sıfatın çok yara aldı ama ayakta. var ol.
  • şöyle bir twit atmış:

"ah be reis! sen ağlama!
    bu zorlu imtihandan da elbirliğiyle güç birliğiyle, bir olarak bütün olarak çıkacağız inşaallah! rabbim yâr ve yardımcımız olsun. amin."

silinirse..

edit:

fotoğraf 17 temmuz 2016'da erol olçok'un cenaze töreninden.. yani deprem sebebiyle bir ağlama durumu da yok. uydurup yazmış.
  • sen ağlama reis diyen yandaş türkücü.

evet, sen ağlama, 85milyon ağlasın, yeterli sen ağlama.

gün gelir devran döner şükriye
  • bu kadının sesini ve özellikle türküleri yorumlama biçimini çok severdim. bir dönem, gücüm yetene kadar şarkısını dinlemekten eskitmiştim resmen.

şu rezilliğe bak, utanç verici..

sanatçı filan değilsin sen,
    böyle sanatçılık yerin dibine batsın...
  • sayın tutkun. şu faciada bile nasıl konuyu reise bağlamaya çalışırsın. ağlayan halk sayın tutkun. çocuğun var mı sayın tutkun? 70 saat o soğukta enkaz altında beklese, ekip yetersizliği, yardım sorunları, birçok skandal vb. ile sen sınansan. aynı şeyi yazar mıydın?
  • aa bu kadın yandaş mıydı ya? valla bilmiyordum. yani 90'larda kaldı bu kadın bende. solcu falan sanıyordum hatta. valla şok oldum.
  • son twitinde erdoğan için "sen ağlama" demiş kişi.
    ağlamıyor zaten..!
  • depremin sonuçlarından sorumlu kişiye yapılan güzelleme. oysa keşke arda boyları türküsüyle anılarımızda kalsaydın be şükriye. o yaşların gerçekten depremzedeler için olduğuna inanmıyorum. öyle olsaydı imar affını müjde olarak vermezdi. imar affı, denetimsizlik, liyakatsizlik, rant v.s. gibi şeylerle bugünün mimarı olmuştur. hiç kimse ama hiç kimse artık erdoğan'ı savunamaz. her türlü yetkisi vardı. her türlü imkana sahipti.
  • artık senden de tiksiniyorum.
hesabın var mı? giriş yap