• bir bölümünde de oğlu haşmet'in geliniyle ayrılıp "ayı cavidan" karakterinde olan iş arkadaşını eve getirmesi üzerine, korkudan tirim tirim titreyen, torunları taci ve selvi'ye 3 aylığının tamamını verip "annenizi cabuk getirin, helikopter kiralayın, gene de getirin, eee.. denize düştük yılana sarılacağız" diyip beni o zamanlar gülme krizine sokmuş karakterdir kendisi.
  • zaten kaç aydır nefes almadan yaşıyorum repliğinin sahibi karakter.
  • (bkz: haşmet)
    (bkz: taci)
    (bkz: selvi)
    (bkz: bu kadın)
    (bkz: bakkal hasan)
  • sürahi hanım'ı asıl korkutucu yapan şey onun içinde bir de yasemin yalçın olduğunu bilmekti.
  • "haşmeet! bu kadına söyle..." haykırışıyla kulaklarımızda yer eden, hattâ o bağırışı ile zaman zaman kâbuslarımıza giren karakterdi. kavanoz dipli gözlüklerine ise maazallah diyorum.
  • ulan sanki hic ayrilmamişiz gibi. sjgsshsks

parti kursa oy verilecek kadin.
  • ince ince yasemince'de yasemin yalçın'ın belki de tv dünyasına kazandırdığı en mükemmel karakterlerden biridir. sol gözündeki süngeriyle kurtlar vadisi'ndeki ne oldu lan it diyen abuzer kömürcü ile evliliğini düşünemiyorum.

hasta ve yaşlı bir kadındır kendisi. kendisinin haşmeeğğğt diye bağırmasına mı güleyim, rahmetli asuman arsan ile eşsiz uyumu unutulmazdı.

gelininin hiç sevmediği kız kardeşini oğlunun yatağında yatırmasından mütevellit yanına yatmaya gelen gelinini ne kadar sevdiğini aşağıdaki bağlantıdan 55:39'dan sonrasını izleyerek anlayabilirsiniz.

yasemince 37. bölüm
  • gelini için torununa :

-"taci söyle bu kadına madem istanbulda kırk tane hısım akrabası var, niye otuz yıldır bizde kalıyor?" :)))

taci para kopardıktan sonra :
    - "büyük kadınsın babane!"
    -" aferin taci, kadının büyüğünden küçüğünden iyi anlıyorsun"

hasta ve yaşlı kadındır. :)
  • sol gözümdeki ileri derece bozukluğa ek olarak göz tembelliği olduğu anlaşılınca, evde sağ tarafı peçete ile kapatıp sadece sol gözümle bakmam gerektiğini salıklayan doktorun dediğini uygulamaya koymamdan dolayı aklıma gelen yasemin yalçın tiplemesi. annem odaya girince babama haşmeeeeet diye bağırasım geliyor.*
  • 17 yıl sonra, 31 aralık 2023 gecesi ekranlara güldür güldür ile döndü.

yasemin yalçın 23 yaşından 27 yaşına dek canlandırmış bu fenomen karakteri.
hesabın var mı? giriş yap