• dolandırıcılık siteleridir. bu sitelerden bir şey indirmen için illa o 5 linkten birine tıklamanı istiyorlar. o tıkladığın linkler de ya telefon numaranı isteyip telefonuna kod gönderip o kodu istiyor ya da diğer özel bilgilerini istiyor. bilmiyorum hiç denemedim ama eminim istediklerini harfiyen yapsan bile o programlar inmez, hadi indi diyelim bu sefer de ya çalışmaz ya da virüs çıkar. çünkü genelde yapılmış olması çok uzak ihtimal olan ama aranan türden programlar survey sitelerinde oluyor. şayet öyle olmasaydı birileri kendini feda edip o programları bir şekilde indirdikten sonra survey siteleri dışında bir yerlere yüklerdi. kıssadan hisse bu lanet ve şerefsiz sitelerden uzak durun efendim. bu arada söylemeden edemeyeceğim o bedava iphone reklamlarını icat eden şahısların da bir taraflarına o bedava iphone'lar girer inşallah.
  • internette onu indiriyim buna bakiyim dediğiniz ot bok herşeyde karşınıza çıkan siteler. "please complete a survey to unlock this page." yazısından kusucam artık. (bkz: kus gelmek)
  • kendisi ingilizce anket anlamına gelip, sosyal bilimlerde en çok kullanılan araştırma tekniği özelliğini taşır. verileri işlemek çok zahmetli olduğundan bu hamallık öğrencilere verilir genelde, burdaki kurban bendim.

dünya genelinde bir çalışmaydı ve neredeyse her yerden kişiler katılmış. ve ilginç noktalarda vardı, ben de şimdiye kadar bulunduğum çıkarımları paylaşacak olursam;

-doğulular ya da asyalılar beğenilerini daha çok gösteriyorlar ve batılılar memnuniyetsizliklerini daha açık bir dille ifade edip, net bir şekilde ortaya koyuyorlar. hiçbir asyalı direk olarak ortalamanın altında bir değer girmemiş.

-fransızlar, diğer herkes anketi ingilizce alırken kendi dillerinde almakta ısrarcılar. bu nasıl bir milliyetçilik duygusudur, bilmiyorum.

-italyanlar anketi ingilizce alıp, italyanca dolduruyorlar ve 2 meksikalı da aynı şeyi yapmış. yani merkezin bu süreç içinde türkiye'de olduğunu biliyorsun, yani anketlerde burada değerlendirilecek, o fransızlar bile suggestion'ı ingilizce doldurmuşlar veya tercüme olayına girmişler. siz nasıl bir güvenle kendi dilinizde yazıyorsunuz ki? burda anadil italyanca değil...

-title dediğin ne yazık ki zekayı geliştirmiyor; başkanlık, liderlik, doktora, profesörlük yalan hepsi. bunlar için iki kutucuğu doldurabilecek zekanız olması gerekmiyor.

-son olarak bir ülkeye, ana kıtanın bütün sorunlu, suçlu, gerizekalı insanlarını yığarsanız, birkaç jenerasyon sonra onlardan muhteşem ya da zeki olmalarını beklemek saçmalık olur. akıl sağlığınız için amerikalılarla iş yapmayın. arkadaş espri yapıyorum kendi çapımda diye, ek bilgi girmiş ben fark edene kadar beş bin kere tekrar girmek zorunda kaldım onun girdilerini ve fazla veri çıktı. kafayı yiyordum.

-bir de genel bir yorumda bulunacak olursak, en memnun olunmayan şey; finansmandı. yani insan her yerde aynı herkes aç gözlü ve para yetmiyor. bu konuda herkesin tepkisi ortaktı. bir kişi de görmedim ki "hacı iyi ya yeter bize bu", diyen.
  • denizcilik müsteşarlığına bağlı çalışan, gemi müfettişi. bir geminin yola çıkmaya hazır olup olmadığını incelemeye giden ve eksikleri olması durumunda sefer izni verilmemesi yolunda rapor hazırlayabilen, kaptan orijinli devlet görevlisi..
  • ing. genel kanı
  • google translate'e göre ingilizce rölöve demektir.
  • türkçesi sağkalım olan tıbbi terim.
  • (bkz: mesaha)
  • ing. inceleme, kontrol etme.
hesabın var mı? giriş yap