şükela:  tümü | bugün
  • teoman'ı ünlü yapan şarkı. ayrıca en iyi şarkılarından biri.
  • turkiyenin tartismasiz en iyi rock albumu o'nun acilis parcasi, sirf bu sarkiyi yaptigi icin teoman'a laf soyletmem. ne muazzam bir giristir o, ne muazzam sozlerdir... bir insan daha iyisini nasil yapar diye dusunursunuz dinleyince. sonra ayni albumde yagmur vardir...

sozlerini de yazayim tam olsun

kucucuktum ufaciktim
    bir dilenci kraldim cok yurudum
    cok aciktim
    kalbim sizlar
    yuzum gizler
    bir tren camindan dunyayi gordum
    haline uzuldum
    sus konusma
    sozler kimin umurunda
    son bir opucuk yeter
    acik yaralarima belki
    sen umutsuzluktan sessizsen
    hem zaten
    her zaman kaybettik senle ben
    hayat bir yaris, dersin hep
    bir meydan savasi bir kavga
    sakin yara alma
    sen bir kagit gemisin gasteden
    kivrimlarin acilirken yorulmaz misin
    her gun olmekten?
  • "sus konuşma
    daha baştan saçmalıyorsun"
    diye de bi şarkı var ne yazık ki benim belleğimde. ama kim soktu onu oraya bilmiyorum.
  • (bkz: sus soyleme)
  • (bkz: iki sus)
    (bkz: bi sus ya)
  • basindaki "nan naaa nan naa na nanana" kismini stadyum konserlerinde bogurerek soylemek cok zevklidir, arkadaslarinizla kolkola girerek deliler gibi haykirirsiniz*, bittiginde de hayvan gibi zorladiginiz ses telleriniz 2 gun kadar greve girer. yine de stadyum konseri haricinde cekebilecegimi zannetmiyorum bu sarkiyi, sadece sahneye bir saat gec cikip bir ozur bile dilemeyen* ukala dumbelegi teoman'in verdigi siniri bosaltmaniza iyi yardimci oluyor.
  • keman solosu cok güzel olan sarkı. ayrıca zamanla teomanın sarkı soyleyisinin bile degistigini gorebiliyor insan.ilginc tabii.
  • genellikle azarlanan* çocuklar cevap vermeye yeltendiklerinde maruz kaldıkları kusmuk. evet, kusmuk; çünkü hiç bir ebeveyn (tamam tamam istisnalar vardır) kendisine cevap veren bir çocuğa tahammül edemez ve kusar bu cümleyi.