• kickstarter girişimiyle finanse edilen oyunlar arasında en şüpheyle yaklaştığım, turnusol işlevi görebilecek bir proje. bunun sebebi ise, proje liderinin 200.000 dolarlık kickstarter hedefini aslen yatırımcıların ilgisini ve desteğini çekebilmek için toplamış olması. iş böyle olunca, takedown öteki kickstarter oyunlarının yaptığı bağımsızlık vurgusuna ters düşen bir konumda oluyor. bu durum oyunun geliştirilme sürecinin ileriki safhalarında projeyi finanse eden/ettiğini düşünen kitle ile bir gerginlik yaratacak mı, merakla bekliyorum. oyunun kendisinin nispeten niş bir türde bulunması ise bu koşullarda bir dezavantaj gibi, çünkü "satış miktarı" görmek isteyen bir yatırımcının oyunu daha anaakım yönlere çekebilmesini engellemenin bir garantisi yok. tabii bu belki de fazlaca kötümser bir yaklaşımdır.
  • pc time dergisi haziran promosyon cdlerinin 2/3 ünü teşkil eden film.
  • ing. alaşağı etmek/bir şeyi indirmek. araya bir de obje alır bazen. take something down şeklinde.
  • bu film gerçeklerden uzak tek taraflı olduğu için mitnick severlerin tepkisini üzerine toplamıştır. film tsutomu shimomura'nın kendini övmesi ve bak kardeşim ben buyum bunu yaparım, işe paten kayarak giderim kimse bana karışamaz, ayrıca hatunla tokuşmasaydım sen beni hek edemezdin gibi bilinç altı dürtülerinden ortaya çıkmıştır. hapishane öncesi kovalamaca sahnesi ise filme aksiyon katmak için konulmuş bir detay olsa gerek, çünkü kevin mitnick ile tsutomu shimomura sadece hapishanede yüzyüze geliyorlar.

tek taraflı işlenmesinin haricinde seyirlik bir film. fakat bilgisayar anatemalı bir film olan antitrust tercih edilmelidir.

her televizyonda izlediğimize inanmayalım, çimlere basmayalım, büyüklerimize yer verelim.
    (bkz: bunlari evde denemeyeniz)
  • bilgisayarla ugrasan kisilerin ve hackerlarin mantalitesinide cok iyi tespit etmis film.mitnick tsutomu shimomura'nin bilgisayarindaki bilgileri caldiginda,elemanin bilgisayarlarin guvenligiyle ilgili calisan biri olmasina ragmen,girdigi sistemelrdeki bilgileri calan ve kendi kendini gelistiren bir kod yazmis oldugun anlar.sonra arkadasini arar.
    _tsutomu shimomura'nin bilgisayarindan bazi dosyalar caldim,dosyalarda girdigi sistemi kendi icin calisan bi program haline getiren ve kendini gelistirebilen bir program var
    _iyi de o adam bunlari kullanmazki,o bilgisayarlari korumakla ugrasiyo bosu bosuna nicin kullanmiyacagi bir program yazmis
    _cunku yapabilirde o yuzden
  • orjinal ismi operation takedown olan film
  • (bkz: take down)
  • ingilizce : not almak.
  • geçen günlerde show tvde sanal korsan adıyla gösterilmiş film
    (bkz: phreak)
  • dos komutlarıyla unix serverların hacklendiği saçma sapan film.
hesabın var mı? giriş yap