• "mutlaka bir tanrıya ihtiyacının olduğu hem fiziksel hem zihinsel bir gereklilik" değildir.
  • ben ya insan değilim ya da doğam gerekli değil diye düşündürtür.
  • ucak turbulansa girdiginde duymuyorsan, duymuyorsundur
  • "aa ben de. tanışalım mı?" şeklinde cevaplayabileceğim bir söz.
  • (bkz: haşa de ulan)
  • brad pitt le evli olsam ben de duymam amk dedirten . şaka lan şaka duyarım . zaten ortalık karışık .
  • herkes için geçerli bir durum...düşünsene keşfedilmemiş ormanlarda yaşayan bir kabilenin üyesi olarak dünyaya geliyorsun, sikin daşşağın açık av peşinde koşuyorsun tüm gün... tanrı hangi sırada olur ki böyle bir adam için? geçtim sırasını hepten var olur mu ki? tanrı ve din inancın tamamen coğrafyaya bağlı aslında ve çokça da eğitime..anlamadığın bir dilde, okumadığın, okusan da anlamadığın kitaba inanıyorsun.
  • bir dine sahip olarak yetiştirilmiş bir bireyler olarak tanrıya ihtiyaç olup olmamasını değerlendirmek zor. doğal olarak bir tarafız.

yalnız bu konuya şöyle bir katkı yapmak istiyorum, bu ormanda kaybolan bebek mevzuları var hani bebeği kurtlar büyütüyo kurt gibi oluyor, maymun büyütüyor maymun gibi oluyor vs. eğer bu hikaeyelerin aslı varsa ki emin değilim, bilgi çok kirli. o zaman insan yetiştirildiği çevresinin dine olan ihtiyacı ile aynı yönde davranacaktır. yani din gibi köklü gelenekleri olan uygulamaları geçtim en basit insan davranışları bile toplumdan öğretilerek geçiyor.

angelina joliye ise gündem yapmış.
  • o iki dudaktan daha da çok şey çıkabilir.
hesabın var mı? giriş yap