• bugün tv de şu an konuşan insan müsveddesi.

"bir kısım haberciler gençleri taksim'e dökmeye çalışıyor. onlar gazetesiyse ben değilm!" dedi.

hah işte biz de onu diycez hacı. sen değilsin.

edit: adamın birinin yazdığı yazıyı okurken "kendi ülkesinde provokasyon yapmayı isteyen ne kadar çok insan var" dedi.
    yok. "ne kadar çok insan" yok. rte nin üstüne kimse yok.
  • fethullahçı gazetecilerden bir tanesi. tipik cemaatçi omurgasızlığına sahip olduğunu görmek için gezi parkı konusunda takındığı iktidar yalayıcı tavra ve hemen ardından bir anda demokrasi aşığı, cumhuriyetçi kesilen tavrına bakabilirsiniz.

ulan böyle dangalakları gördükçe acaba şu anayasa işi çok da fena değil mi diye düşünüyor insan. bunlarla aynı fikirde olmamak için akplilerle aynı safta gibi hissediyorum kendimi. neyse, kimin ne olduğunu biliyoruz. sırf bizi yanlarına çekebilmek için yaptıkları bütün bu omurgasızlıklara rağmen bizi kandıramayacaklar. bu üçkağıtçılar muhalif bile değil.
  • zamanında şahsıma "bu nasıl bir şey, bunlarla nasıl haber yayıncılığı yapıyorsunuz!" demiş kişidir.

şimdi daha zor şartlarda yayın yapıyor, üzüldüm...

(bkz: keser döner sap döner gün gelir hesap döner)
  • hâlâ "ey cemaatçi kardeş senin bir suçun, utanacağın şey yok!" geyiği döndüren fethullahçı. bu kadar yüzsüz olduğunuz için zaman baskınına kimse gelmedi işte... biraz şunu izle de cemaatçilerin nelerden utanması gerektiğini gör. gerçi bilmediğin bir şey demiyor gültekin ya.
  • sosyal medya diye bi şeye inanmıyorum diyebilmiş kişi, kurum, kuruluş. bi de chpnin kanalı var çok sorumsuz yayın yaptı ben sorumlu yayın yaptım demiş olan bugün tv bi şeysi. sorumlu yayından kastı türkiye tarihinin en bütük direnişlerinden birini insanlardan saklamak heralde.
  • az önce halk tv'de ağlanan kişi.

digitürk'ten uyduruk kanalların silinmesiyle ilgili konuşuyor. sanırsın ki, hakkın, adaletin ve özgürlüğün yanında oldukları için karartılmış kanalların mazlum savunucusu.

bunları unutmadık. gücü hissettikleri anda azı dişlerini nasıl gösterdiklerini unutmadık.

arkasında hükümeti, hükümetin ardında da abd desteğini gördüğünde nasıl kudurdukları digital çağın kayıtlarında.

şimdi güçten düşünce karnına tekme yemiş köpek yavrusu gibi inliyorlar. benzetmeye bakar mısınız; kendisi kirada oturuyormuş, bu kanalların digitürk'ten çıkartılması ev sahibinin kiracısını apar topar çıkartmasıyla aynı şeymiş. olay benzetim kullanırken kendini acındırmak (bkz: kiracı).

derdine bak kiracıymış, oysa abd'de bir herif var, kocaman da bir evi var, hepinizi alır.
  • ben kendisini daha çok şöyle hatırlayacağım. bunu saçma sapan bir kin olarak görüp küçültmeyin lütfen, başkalarının haklı veya haksız nedenlerle canı yanarken bıyık altından gülen bir insan olduğu için bugün kendisini böyle hatırlıyorum. yine de kendisine ve mensubu olduğu kitleye yapılanlar doğru değildir, yapılmaması gerekir. ama en ufak bir acıma/üzülme duygusu olmadığı gibi kendisinin bir zamanlar yaptığı şekilde bıyık altından gülmüyorum da.
  • yıllarca ekranda akp güzellemesi yapan akp denilen yılan kendine kaçınca inleyen;basıncı.
hesabın var mı? giriş yap