• bu soru ortamda sorulur ve cevap vermeye çalışanlar mimlenir, fişlenir bir daha da konuşulmaz. 1kg demir mi daha ağırdır, 1 kg pamuk mu? sorusuda ardından sorulabilir. hatta abartılıp 'müdür müdür müdür?' sorusuda ortamdaki lapinlerin kapışması için ortaya atılıp oradan sıvışılır. 2 gün sonra aynı tiplerin başka bir cevapsız soruyu tartıştıkları görülünce geçen günkü yapılanlardan pişmanlık duyulmaz.
  • "tavuğun yumurta çıkartabilmesi için o tavuğun çıktığı yumurtanın da tavuktan çıkması gerekir,tavuk olmazsa yumurta da olmaz" gibi kesin bir cevabı olduğu halde hala cevabı düşünelen soru.
  • gıdaklayan çiftlik ahalisinin aile ağacını oluşturmaya meraklı şahsın aklına takılabilecek sorulardan biridir. söz konusu meraklı şahsa yardımcı olalım: tavuk, gıdaklayan serinin dişi elemanı olup; yumurtlamasıyla meşhurdur. horoz ise yumurtayı* koymaya muktedir yapısı ile tanınmakta olup; erkek elemandır. öncelikle ve kesinlikle belirtelim ki; bunların ikisi bir araya gelmeden yumurta mumurta olmaz. ve yumurtayı poposundan çıkaran da tavuğun ta kendisi olduğundan; yumurtanın tavuktan çıktığı kesindir. tavuğun yumurtadan çıkıp çıkmadığı hususunda da cevabımız "evet, tavuk da yumurtadan çıkar" şeklinde olacaktır. hatta ek bilgi olarak horozun da yumurtadan çıktığı konusunda meraklıları uyarıyoruz.