1. bunu horoza sormu$lar..
    horoz yanitlami$ :
    - valla karde$im, ben zkerim, gerisine kari$mam..
  2. bu soru ortamda sorulur ve cevap vermeye çalışanlar mimlenir, fişlenir bir daha da konuşulmaz. 1kg demir mi daha ağırdır, 1 kg pamuk mu? sorusuda ardından sorulabilir. hatta abartılıp 'müdür müdür müdür?' sorusuda ortamdaki lapinlerin kapışması için ortaya atılıp oradan sıvışılır. 2 gün sonra aynı tiplerin başka bir cevapsız soruyu tartıştıkları görülünce geçen günkü yapılanlardan pişmanlık duyulmaz.
  3. "tavuğun yumurta çıkartabilmesi için o tavuğun çıktığı yumurtanın da tavuktan çıkması gerekir,tavuk olmazsa yumurta da olmaz" gibi kesin bir cevabı olduğu halde hala cevabı düşünelen soru.
  4. gıdaklayan çiftlik ahalisinin aile ağacını oluşturmaya meraklı şahsın aklına takılabilecek sorulardan biridir. söz konusu meraklı şahsa yardımcı olalım: tavuk, gıdaklayan serinin dişi elemanı olup; yumurtlamasıyla meşhurdur. horoz ise yumurtayı* koymaya muktedir yapısı ile tanınmakta olup; erkek elemandır. öncelikle ve kesinlikle belirtelim ki; bunların ikisi bir araya gelmeden yumurta mumurta olmaz. ve yumurtayı poposundan çıkaran da tavuğun ta kendisi olduğundan; yumurtanın tavuktan çıktığı kesindir. tavuğun yumurtadan çıkıp çıkmadığı hususunda da cevabımız "evet, tavuk da yumurtadan çıkar" şeklinde olacaktır. hatta ek bilgi olarak horozun da yumurtadan çıktığı konusunda meraklıları uyarıyoruz.