• aklıma gelince buraya yüzbin tane kalp çizmek istedim ama çizmiyorum bananey! kendiniz çizin.
    taze antep fıstığı :(
    seni öyle özledim ki keşke her mevsim olsan ve ben de gaziantep'te yaşasam. sen her mevsim olsan ve ben istanbul'da yaşasam yine de olurdu çünkü gider alırdım ya da gönderirlerdi evet. o yüzden ikinci şartımı kaldırıyorum.
    benim birtanecik fıstığım. naber?

neyse siz ne anlarsınız ki zaten. tuzlusunu yiyip oturun. hayır çok getirdim de kilolarca millete, hiçbir şey anlamadılar o yüzden diyorum. heder oldu. getirmiyorum daha da.
    aldım mı 10 kilo alıyorum. buzdolabındaki sebzeliklere koyuyorum, 5'er kilo alıyor her biri. sonra da [gözleri kalpli olmuş smiley].

benim şişko karınlı, lifli kabuklu, pembe suratlı, yeşil gözlü, tatlı fıstığım. sen ne biçim güzelsin ya. hele bir de kabuğun çatlamıyor mu işte o zaman sevinçten havalara uçuyorum. senin o çatlayan kabuğuna kurban olurum be! allah özene bezene yaratmış. çayla da öyle şahane oluyorsun ki. bunu da kimse bilmez çünkü ne anlayacak millet taze fıstıktan. hem "sana güzel diyorlar sakın olma" demiş küçük iskender, düşün ki ben demiyorum bile. sana öyle diyemezler çünkü. döverim! benimsin. hepsini ben yerim.

taze antep fıstığı ya :( aşırı özledim. bu bana reva mı? sensizliği hak edecek ne yaptıysam sankim. ama olsun ayrılık da aşka dairmiş, ben seni uzaktan da severim. gülüm benim! kurban olurum kaşına gözüne!
    bak buraya biri resmini koymuş. hepsinin tadını ayrı ayrı tahmin edebiliyorum. oyş içim bir fena oldu ya.

fıstığım :( günler geçmiyor hadi çık be.
  • bundan bir kilo yedikten sonra soğuk su içip betona oturun. yerinizde duramayacağınız bir enerji veriyor...
  • her sene ağustos-eylül ayımı şenlendiren meyve. söylemesi ayıp dıştaki pembe-yeşil kabuğu bile yiyorum. konuyu böyle güzel başlatıp sonra sapıtsın istemezdim lakin bu fıstığın şöyle bir özelliği var, yedikten yaklaşık yarım saat sonra bağırsak maksimum hızla çalışmaya başlıyor. varsa kabızlıkla sorunu olan gayet tavsiye edebilirim. taze olmayan antep fıstığından daha lezzetli olması da cabası.
    ha bi de bakımlı kadınlarda manikür yalan olur, demedi demeyin.
  • yılın çok kısa bir dönemi bulabileceğiniz, fena halde bağımlılık yaratan, kabuğunun rengi çingene pembesi olan yemiş
  • acilen temin etmem gereken...
  • geçen sene kilosu 10 tl iken aldığım, ama bu sene 17 tl olunca, o paraya öküz pardon ceviz alırım omega 3ü de var deyip tercih etmediğim kuruyemiş. tuzsuz ve daha hafif olduğu için insan kontrolü kaybedip abartı yiyebiliyor.
  • çocukluğumda kaybettiğim ve yıllardır tadamadığım güzel şeylerden biri. ben bunun tadını aldıktan sonra, ellerim parmaklarım pembe boyanana kadar bundan avuç avuç yedikten sonra o karışık çerez tabaklarındaki antep fıstığını neyleyeyim dedim ve onlardan bir daha yemedim hiç. bu yüzden, beni bul sevgili taze antep fıstığı. öptüm.
  • bizim köyde vardı bu ağaçlardan. eski mezarlıkta sakız ağaçlarına aşılanmış. menengiç ağaçlarıyla karışık. çocukken yağmalardık hep. hatta 3-4 çocuk merdiven kaçırırdık evden çıkardık en tepesine. o salkım salkım antep fıstığını koparırdık dalından. en güzeli elbette olgunlaşıp kabuğu soyulandı ama kalmazdı hiç daha dış kabuğu soyılmaya başlamadan toplardık. o kabuğun acımtırak, mağurlu tadu hala azımda. sonra bu ağaçları kestiler. mezarlığı düzlediler, o güzelim menengiçleride acıman mahvettiler. sonra oraya moloz dökmeye başladılar. aradan on yıllar geçmiş. şimdi orası çöplük olmuş yazık.

(bkz: geçmişe özlem duymak)
  • obsesif bir ask duydugum yiyecek. ortaya ciksin da yiyelim diye agustosu iple cektirir. ancak bu sene hala kavusabilmis degiliz.

istanbul'da yogun calismalarima ragmen hala bulabilmis degilim. gorenlerin ve duyanlarin allah rizasi icin irtibata gecmeleri rica olunur.
hesabın var mı? giriş yap