• yapımı sırasında 1 milyon dolar harcanmış ve bunun 500 bin doları türk eğitim vakfı tarafından karşılandığı için türk eğitim vakfı'nın adı verilmiştir. devlet okulu olmasına rağmen kapalı ve açık basketbol sahaları, amfi tiyatrosu, halı sahası ve tenis kortu gibi imkanlara sahiptir. ayrıca tamamlanamamış bir yüzme havuzu bulunmaktadır.
  • yüzme havuzunun belediye tarafından tamamlanması ile artık sadece kurbağaların değil öğrencilerin de yüzme imkanı bulabileceği güzide okul
  • çok eğlenceli bir okul değildir. zamanında keşke mkal'e geçseydim dedirtmiştir.
    (bkz: mustafa kaynak anadolu lisesi)
  • anadolu liselerini bozana kadar denizli'nin en başarılı üçüncü lisesiydi. şu an ne durumdadır bilmiyorum ama duyduğuma göre meb'in nitelikli okullar listesine alınmamış. üzücü.
    bu kararı alanlar okuldaki olanaklar bir kenara, mezunlarının çoğunun sağlam pozisyonlarda ülkesine hizmet ettiklerini görseler bu kararlarından utanırlardı herhalde.
  • şu şekilde.
    bir video hazırlamış, mezunu olmaktan gurur duyduğum denizli'nin en köklü okullarından.bakmayın siz nitelikli okul sınıfına dahil etmemelerine. ruhu yüksektir hamuru yunus emre olan bu okulun.

edit:link düzeltildi.
hesabın var mı? giriş yap