• müslüman feminist denen oksimorona en güzel örneklerden biri. batı seviyor böyle pseudo-entel müslümanları öne çıkarmayı. çünkü batı'ya giren çıkan yok. hiçbir derinliği olmayan, muhalifliği kolpa, özgürlükçü görünümlü, ılımlı tipleri pazarlayınca gerçek özgürlük mücadelesi veren ve kendi çıkarlarına da ters düşen kişilere ve gruplara ucuz alternatif sağlanmış oluyor. sapına kadar ataerkil islam'la kadın haklarının birlikte yürüyebileceğine inanan birtakım salak feminist akımlar onlarca yıl debelensin dursun ortadoğu denen bok çukurunda değil mi? bu sırada kendini gerçekten kadın mücadelesine adamış insanlar * mimlensin, hapsedilsin, öldürülsün, karalansın; cehalet ortadoğu'nun kaderi olmaya devam etsin.

suriye konusunda yaptığı savaş çığırtkanlığıysa rezilliğin dibidir. sınırdaki üç beş kampa gidip esat karşıtlığı yapacağına çok sevdiği el nusra, öso kamplarına gidip kadın hakları anlatmasını çok isterim. bakalım kaç parça halinde geri gelebiliyor buraya.
  • dedim ki, türkiye'de son 6 yılda 4 binden fazla kadın kocası ya da yakınları tarafından öldürüldü, ne dersiniz?

"şok oldum gerçekten mi?" dedi.

dedim ki, 500 öğrenci 100'den fazla da gazeteci tutuklu türkiye'de, ne dersiniz?

"bu doğru olamaz..." dedi.

sonra devam etti, türkiye bir cennet konuşmasına.

kim nobel verdi sana ablacım?
  • bir oryantalist vitrin balonu daha. hem kadın hem müslüman hem de "arap baharı"*nı destekliyor, savaş çığırtkanlığını bile yapıyor, daha ne ister nobel barış ödülü jürisi, değil mi ama?

tanım: taze vatandaş.

*not: "arap baharı" derken, o diktatörlüklerin yıkılmasını, zamanında bir kısmını yerinde görmüş bir insan evladı olarak canı gönülden isterken, sırf birtakım uluslarası şirketlerin, piyasaların vesairenin girişini sağlamak için el altından halka silah dağıtıp sonra kışkırmalarının beklendiği, bir de böyle 'bahar'dı, 'çiçek'ti, 'böcek'ti vb. şirin isimler takılan, turuncu devrim, gül devrimi familyasına laf ediyorum. arapların kesinlikle bu yeni "devrim" düzenine de kafa tutacaklarına, arap halkının da devrimin ne oloduğunu eşe dosta göstereceğine de sonuna kadar inanıyorum.
  • kukladır.
  • 2011'de nobel barış ödülü alan, 2012'de ise savaş çığırtkanlığı yapan insan.
    http://www.ntvmsnbc.com/id/25331619

suriyeli sığınmacılara, "arap baharı"ndan bahsetmiş, devrim (!) olan diğer arap ülkelerinden söz etmiş ve "savaşırsanız, siz de onlar gibi özgür olursunuz" mesajı vermiş. insan düşünmeden edemiyor. bu insan, sözde devrim olmuş yerlerdeki dramları okumuyor mu? eskisinden daha berbat bir gidişata yol alındığını görmüyor mu? söz konusu ülkelerde, şeriat yanlılarının yönetimleri ele geçirmek için büyük çaba verdiğini bilmiyor mu? ya haydi hepsini geçtim; bu kadın, söz konusu isyanların, emperyalizmin basit bir oyunu olduğunu anlamıyor mu? demek ki okumuyor, görmüyor, bilmiyor, anlamıyor...

e peki nasıl verdiler buna nobel barış ödülünü? gerçi nobel komitesi, obama'ya da barış ödülü vermişti değil mi? evet. benimki de soru işte...
  • sahibinin sesini biraz fazlaca açık etmiş. insan biraz allar pullar, bu kadar göstere göstere kimin sesiyle konuştuğunu belli etmez. "barış için direnmeli" falan der ne bileyim.
  • bugun kendisini canli dinlemek nasip oldu, sozunu sakinmadan konusan amansiz bir onder. herhalde hayatimda en kisa zamanda en buyuk etkiyi yaratan kisi olabilir kendisi
    ann arbor'da konusma yaptigi salondaki farkli devletlerin nufus cuzdanlarina sahip tum araplarla beraber ali abdullah saleh'e karsi meydanlarda attiklari sloganlari okuyarak bir halkin bir tirana karsi verdigi hak davasini beynelmilellestirmesi, davanin dayanaginin ozgurluk hakkinin gaspi, yonteminin barisci direnis, takipcilerinin kadinlar ve genclik oldugunu netlestirerek olanlari okumakta aciz kalan bati medyasinin yarattigi kafa bulanikligini temizlemesi herhalde tawakkul karman'i yemen devriminin simgesi olmaktan ote yemen devriminin bizzat vucuda gelmis hali yapiyor
    32 yasinda 3 cocuk annesi
    "evimde yatagimda olumu bekleyecegime ozgurluk ve cocuklarim icin onurlu bir hayat adina meydandaki cadirimda olurum dahi iyi"
    diyebilecek kadar kendini devrime adamis ikinci bir kadin daha tanima firsatim olur mu bilemiyorum
  • edevattır.
  • 2011 nobel barış ödülü'nü alan üç kişiden biri. yemenli kadın, sahibet-ül caize. taezlidir. (oda arkadaşım da taezlidir)
  • müslüman kardeşler'in yemen şubesi kadın.

wiki'deki doğum tarihi doğruysa astroloji haritasında uçurtma kalıbı taşıyor. üstelik kuzey ay düğümü de vedik açıdan aslan, yani liderliğe ve sahnede alkış toplamaya müsait bir tip. ama yine de profesyonel astrologların yorumları ilginç olabilir.

2021 tarihli 'ortadoğu algoritması' başlıklı yazıyı da bu açıdan okudum: https://gazete.red/…karman-ortadogunun-algoritmasi/

hatırlarsak daha bir kaç ay önce erdoğan, türkiye'den ihvan yanlısı sisi karşıtı yayın yapan mısır kanallarını ikaz etmişti:
    https://www.trthaber.com/…ye-aciklamasi-566339.html

ben de şunu merak ediyorum: sisi yönetimindeki mısır'ın da haz etmediği isimlerden olan bu şahsın türkiye'deki faaliyetlerine türkiye cumhuriyeti daha ne kadar izin verecek?
hesabın var mı? giriş yap