• tezi yazacağı yerde başka herhangi bir şey yapmaktan kesinlikle daha eğlenceli olan eylemdir. ancak kişinin danışmanı yarın öbür gün kişinin adını anket haline gelmiş olan "sözlükte oyalanmak yüzünden tezi bitiremeyip enstitüden atılanlar" başlığı altına ekleyebilir ve kişiyi master/doktora programından uçurabilir. kişi bu eylem sırasında sözlükte tezle ilgili kavramları arayarak kendini kandırabilir, "tam olarak tezle ilgilenmiyor sayılmam" diyebilir, hatta etrafta başka kimse yoksa buna kendisi de inanabilir. ancak durumun vehameti, sözlükte oyalanılan son gün ile tezin teslim edilmesi gerek tarih arasındaki süreyle ters orantılıdır. kişi tez kendine gelmelidir; tez yazmak, tez yazamamak gibi başlıklara bakıp feyz, ders gibi şeyler almalıdır.
  • jüriye tez yerine sözlük'ten beğenilen entryler sunmakla sonuçlanacağını düşündüğüm eylem. benim gibi 2 günde tez yazma ihtimalinin var olduğuna inananların işidir. tez yaz butonu arıyorum kaç gündür sözlükte, bulursam kralım kral.
  • tez yazma sürecinde yasanan bunaltiyi ve bulantiyi bir nebze de olsa gidermek için sözluge yazma durumu. geçici bir durum olmasi umulmaktadir. aliskanlik yapmamalidir.
  • hocanın da çok kötü butonunu kullanarak tezin notunu vermesi olasıdır.
  • eger tezde yazilanlarin hicbiri dogru degilse ama kisi yine de israrla tezini sunmak istiyorsa elden gelen tek care bu olabilir.
    (bkz: bu sitede yazilanlarin hicbiri dogru degildir)
  • hemen her tez aşamasındaki suserin büyük bir derdi olarak sayılabilir. duydum ki para karşılığı sizin yerinize tez yazan insanlar varmış. araştırdım buldum. 400 dolar karşılığı tez kabusunu üstünüzden alıyor ve cillop gibi teslim ediyormuş. ekşi okumaya devam edip 400 doları bayılsam mı? yoksa paşa paşa oturup yazsam mı? diye aklımdan geçmedi değil. tabi şunu da düşünmek gerek: ekşi sözlük ve 400 dolar beni nereye kadar kurtarır?
  • devaminda kimdir nedir sayfasinin ciktisini cerceveletip diploma niyetine duvara asmayi getirecek olan eylem bozuklugu.
  • şu anda beni yiyip bitirmekte olan vicdan azabının temel sebebidir. tez için birşeyler yazmak yerine bu entry yi giriyor olmamın yanı sıra kalan zamanlarda da tez için tonlarca şey okumam lazımken sözlük okumam eğitim konusunda çok ısrarlı olmamam gerektiğinin açık bir kanıtıdır. kendi kendime yaptığım "hayır sözlük yazarlığından para kazanılmıyo ki, tezini badilerine savunmayacaksın ki" gibi telkinler de beş para etmemektedir. sigara gibi azaltarak bırakmak da mümkündür belki diye umuyorum.
hesabın var mı? giriş yap