• pixar'ın herhalde şimdiye kadarki en kötü işi.

tüm paranın su hareketlerini yapan ekibe verildiği o kadar belli ki, "bakın artık filmlerimizdeki su neredeyse gerçek görünüyor" dercesine filmin %80'i suda geçiyor.
    (bunun bir benzerini de the incredibles'ta görmüştük: orada da saçın doğal salınımını yapabildiklerini göstermek için evin gotik kızının saçları yerinde durmuyordu.)

hah, işte su animasyonları için bütçenin tamamı harcanınca, başta bizzat karakterlerin kendisi olmak üzere, film son derece kötü yaratılmış/yazılmış. hakikaten izlemesi işkenceye dönüşüyor kimi zaman. ve fakat animasyon aşığı olduğumuz için sonuna kadar sabretmek zorunda kaldık.
  • aile ve ailenin değeri üstüne güzel bir pixar çalışması.

bu sefer hedef daha az büyükler daha çok çocuklar olmuş.

insan ırkını dinazorların domine ettiği bir dünyada dinazorun iyi dostu kuçu pozisyonunda izlemek hem tuhaf hem eğlenceliydi.

izlenir bu. ( 8/10)
  • animasyonlarda seyirciyi sezdirmeden yönlendirmelerini ve istedikleri noktaya bir sürü yoğun duygu değişimiyle götürmelerini seviyorum aslında. yani, burada ağlanacak dedikleri yerde ağlamayı, gülünecek yerde de gülmeyi seviyorum. bu filmde ise bunu o görkemli duygu yoğunlaşmaları olmadan, o kadar sade bir şekilde yapmışlar ki, ancak bir burulma ya da hafifçe tebessüm etme etme isteği doğdu içime, o kadar. neredeyse gerçek bir hikâye diyeceğim. işte o kadar sade bir hikâye.

bir inside out değil, ama arlo ve benek ile de hoş vakit geçirilebilir.
  • yetişkinler için yapılmış vasat animasyon filmi.

sakın ufak çocuklarınız ile gitmeyin, filmde ufak çocuklar için ciddi anlamda korku, dram ve şiddet unsurları bulunmaktadır.
  • pixar'in artik bu iste astiginin gostergesi olan film.

cocuklara korkularinin uzerine gidip onlari asabileceklerine dair guzel notlar biraksa da farkli korkulari onlarin minik kalplerine salarak bunu golgeleyen filmdir.

--- spoiler ---

olum nedir bilmeyen 4-5 yasindaki bir cocugun kafasina babasinin olme ihtimalini sokup bu endiseyi onun kucuk dunyasina yerlestirebilir mesela.

--- spoiler ---
  • 2015 yılının iyi pixar animasyonlarındandır. tavsiye ederim. bi animasyondan fazlasıdır.
    - spoiler -
    dinazorları gelişmiş, insanları da onların evcil hayvanı yapmalarına bayıldım. ayrıca aile kavramına son sahnede basmalarıyla beni duman etmiştir .
    - spoiler -
  • çocuklara izletirken bir ön açıklama gerektiğini düşündüğüm film.

ilkokul 4. sınıf öğrencilerine izletirken mesela, ben öyle yaptım.

film başladı, bizimkiler sevinçten alkış kıyamet. göktaşı sahnesi başladı, dünyayı teğet geçtiği yerde içim rahat etmedi. durdurup anlatmaya başladım.

konuşmamı bitirdiğimde çocuklar bayılmıştı, ardından zil çaldı.

izleyemediler ama bence çok faydalı bir film oldu.
  • pixar ın en kötüsü mü değil mi bilmem ama şu an sekiz yaşındaki oğlumla beni hüngür hüngür ağlatan filmdir. çocuklar için yukarıda da söylendiği gibi fazla korkutucu öğe var oğlum hali hazırda o sahnelerde çok tepki vermiyor ama gece bedelini ödeyeceğimden eminim..
  • bir disney/pixar filmi (üç boyutlu animasyon) kasım 2015'te çıkması planlanan. dublaj kadrosunda lucas neff, john lithgow, frances mcdormand, neil patrick harris, judy greer ve bill hader var.
  • seslendirenleri haluk bilginer, yekta kopan vb. olmadığı için türkçe seslendirmesi ile ilgili haberleri pek prim yapmamış filmdir.
    kim seslendirmiş türkçesini neden yazılmamış ki, reklam olamayacağından mı acaba? emeğe saygısız bir ülkeyiz de bu derece mi arkadaş?
hesabın var mı? giriş yap