• ömür törpüsü bir roman. tatile giderken yanına almalık, plajda okurken uykuya dalmalık, sonra şezlongun altında unutmalık vasat altı bir roman. filme çekilecek oluşu epey üzücü. idris elba ve kate winslet gibi kaliteli oyuncuları bu filmde izleyecek olmak daha da üzücü. zira romandaki karakterler vasat ve bilindik, romantizmi alabildiğine klişe ve kötü, öykü ise survival türünde olmasına rağmen sıkıcı. senarist bu dandik romandan sürükleyici bir film çıkarmayı başarırsa epey şaşıracağım. öte yandan yetenekli yönetmen hany abu-assad'ın hollywood'a böyle bir filmle giriş yapması da üzmüyor değil.

dönelim kitaba. iki eleman var. biri ben payne. bu herif bir doktor, eşine de çok âşık birisi. diğeri gazeteci ashley. evliliğine 2 gün kalmış, çok heyecanlı. bu iki kişinin yolu hava alanında kesişiyor. kar fırtınası yüzünden uçuş iptal edilince ben özel bir uçak kiralıyor ve ashley'i de davet ediyor. fırtına yüzünden uçak bir dağa düşüyor. pilot ölüyor. sonrası survival -yani hayatta kalma savaşı- ve romantizm. yazar artık hepimizin anlatabileceği bir survival öyküsünü alabildiğine sıkıcı ve alabildiğine bilindik, sürprizsiz ve daha da kötüsü kötü bir şekilde anlatmış. romanı özel, başarılı kılan, kılacak hiçbir şey yok. karakterler fazlasıyla yüzeysel, diyaloglar berbat. yazarın amerikalı olduğu o kadar belli ki. mesela uçak düşüyor, ashley'nin bacağı dönmüş, 3 yeri dikişlik hale gelmiş, diğerinin kaburgaları kırılmış ama espri yapıyorlar. tipik amerikan salaklığı işte. espri yapılmaz mı? yapılır tabii ki ama her zaman değil. tiksindim romandan yeminle. diyaloglar dediğim gibi epey kötü. gerçi romanın her şeyi kötü. romantizmini de keza berbat.

elba'yı doktor rolünde izlemek keyifli olur ama başka bir filmde. ben payne rolünde değil. böyle vasat altı bir roman uyarlamasında değil. dilerim çekilmez bu film. ya da winslet teklifi reddeder.
  • kate winslet ve idris elba'nın başrolünde olacağı uyarlama film. charles martin'in 2010 yılında çıkan romanından uyarlanacak. dermot mulroney, beau bridges, kadroda yer alan oyunculardan. 20 ekim 2017'de vizyona girecek. yönetmeni hany abu-assad.

http://www.kulturelmasi.com/…goruntuler-yayinlandi/

fragman
  • iyi bir filmolacağa benziyor. bekleme listesine alınası.
  • inanılmaz bayık bir film. baya bildiğin romantik film bu. sakın fragmanına aldanıp hayatta kalma mücadelesi falan beklemeyin. (kandırılmış hissediyor)
    ıssız adam sarılması bile var filmde o kadar kötü yani. insan kate winslet ve idris elba olunca bişey bekliyor ama yok.
  • 6.3''lük imdb puanını zar zor hak eden film. kate winslet ve idris elba aldıkları paranın hakkını vermiş. oyunculuklar gayet başarılı fakat senaryo insanın içini darlayan cinsten. henüz ilk dakikadan neler olacağını tahmin edebiliyorsunuz. yaratılan suni tartışmalar ve zorlama hayatta kalma mücadelesi bıkkınlık veriyor. kitapta nasıl aktarılıyor bilmiyorum fakat filmde en yakın medeniyet taş çatlasa 50 km ötede olan bir ortam tasvir ediliyor. düz yürüyüşle iki günde, engebeli arazide bir haftadan kısa sürede varabileceğiniz mesafe. en azından insan böyle hissediyor çünkü kat ettikleri mesafe ve başlarına gelen kazalar klişe ötesi. gösterdikleri ortam ile sarfettikleri çaba orantısız. çakıldıkları zirve insanın sağ haliyle ekipmansız tek parça aşağıya inebilmesi mümkün olmayan bir mevkide. bok atılan the revenant bunun yanında hard core survivor hikayesi.
  • kate winslet varlığıyla güzelleşen filmdir.
  • kate winslet tam bir dobi olmuş. kollar patlıcan, memeler şahbaz, kalça mercedes tamponu gibi ama hala güzel bebişim. film de eğlencelik boş 2 saatiniz varsa ve karlı dağları seviyorsanız izlenir.
  • senaryo çok matah değil. inandırıcılık yer yer yerlerde. o köpek neyle beslendi misal. aman her neyse başıma bir şey gelmeyecekse beğendiğim film. idris elba. kalp sadece kaslardan ibaret değildir.
    o fotorafları bir tek sen anlarsın elba... bir tek sen

bu arada "dağ" mecazi anlamda kullanılmış. filmi de bu sığlıkta izledim diye not düşmek istedim.
  • böyle kazaları görünce aklıma muhsin yazıcıoğlu geliyor . filmde uçak kazasından kurtulan iki kişi ve güzeller güzeli bir köpeğin kurtuluş hikayesi işlenmiş. kitabını bilmiyorum. böyle bir filmin kitabını okuyamazdım zaten. cuma akşamı için ideal bir filmdi.
  • idris elba'nın o güzel bakışları için bile izlenir bu film. az önce izledim ve çok keyif aldim.
    evet köpeğin onca zaman neyle beslendigini, nasil hayatta kaldigini ben de sorguladim ama bu film de bilim kurgu değil sonuçta.
    bir kış gecesi sıcacık kahve eşliğinde izleyebileceginiz biraz aksiyon biraz romantizm dolu hoş film.
hesabın var mı? giriş yap