şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kendime doğal gaz bağlatsam kendisinden çok daha ekonomik gelecek marka.
  • new york'da kızılhac dağıtmışcasına, birçok kişinin ipod'suz kullanamadığı kışlık giyim ürünü.
  • bir dagin kuzey yuzunun zorlu olmasi kuzey yarimkureye mahsustur*.. guneyde ise tam tersi.. ama guneyde kuzeye kiyasla ne kadar zorlu dag var ki diye dusununce adamlarin bunu secmesi mantikli geliyor..
  • columbia, jack wolfskin ile birlikte her türlü dizi, sinema, reklam setine serbest giriş kartı etkisi yaratan outdoor markası.
  • teknik ceketlerinde kullandığı hyvent teknolojisinin kaçkar dağlarında kesinlikle işe yaramadığını düşündüğüm outdoor markası. aşırı yağışlarda bir süre sonra tüm yağmuru içeri aldığını farketmeniz sizi üzebilir. ama aynı markanın gore tex teknolojisiyle üretilen botları ve çantaları vardır ki bu sıkıntıların hiçbirini size yaşatmaz.

bir sene sonra gelen özür editi: markaya haksızlık yapmışım. sanırım koltukaltı fermuarlarından bir tanesini açık unuttum ve ordan da yağmuru yedim. aynı montu aynı yağmurda tekrar kullandım ve herhangi bir sızdırma olmadı.*
  • polarlari, montlari ve sirt cantalari basarili olan markadir. sirt cantasi deyince aklima su anicik geldi. kardesim hayvani bir sirt cantasi edinmis the north face. yurtdisina gidilecek bu cantayla yaklasik dort saat sonra. annemle icine borek, kek gibi yolculuk oncesi anne duyarliligiyla cantaya sokulmaya calisilan malzemeler dolayisiyla ciddi bir kiyamet kopuyordu. en son annem kazandi tabi. kardesimin cantasina doldurdu tum istediklerini. en son kardesimin "su cantayi tasarlayanlar ve yapanlar icine borek ve kek kondugunu gorseler aglarlardi yemin ederim" haykirislari icinde duvar yumrukladigini gordum. sonrasini goremedim cunku gozlerim gulmekten akan yaslardan dolayi goremiyordu.
  • geçenlerde 'benim pek giyecek merakım yoktur, marka takıntım da' şeklinde bol keseden atacak durumdayken üzerimdeki polar, yanımdaki çanta, askıdaki mont ve onun cebindeki berenin the north face olduğunu farkettim sustum. adamlar resmen beni ele geçirmiş.

elemanların reklam kampanyaları mıdır, nedir öyle bir imaj oluşmuş ki beynimde sanki tnf birşeyler giymeden çıksam sokağa donup öleceğim. full aksesuar giyiniyorum, sakal vs de var, görseniz grönland buzullarının altındaki gölleri araştırmaya gidiyor havasındayım, halbuki arabaya binip marketten yumurta almaya gidiyorum. hele soğuk havada mont giymeyip sadece polar ve sırt çantası ile geziyorsam: 'k2'ye oksijensiz tırmanmak özgürlüğün tanımıdır' diye demeç verecek gibi oluyorum. hayatta patikaların belirli olduğu parklar dışında hiking bile yapmadım ama nasılsa göre göre, işlene işlene böyle bir outdoor insanıyım inancına kapılmışım.

bundan gayrı tnf almayı bırakıyorum, superdry japan mamullerine yöneleceğim, gözler de hafif çekik zaten.
  • ürünleri o kadar pahalı ki, şirketin sahibi bile kendini ısıtacak mont alamamış, donarak ölmüştür. rip.
  • 2.5 sene finlandiya ve isveç'te yaşadım, türkiye'de gördüğüm kadar insanın üzerinde görmedim.
    gerçekten bokunu çıkarmayı seviyoruz, ürünlere/eşyalara haddinden fazla mana yüklüyoruz.
  • zaten türkiye'de üretildiği için türkiye'ye ürün gönderme işini kolay hallettiğini düşündüğüm marka.