şükela:  tümü | bugün
  • massive attack'ın hope sandoval ile yine mükemmel bir işe imza attıkları yeni single.
    paradise circus'un yeri çok çok ayrı tabii ama; the spoils'i de dizilerin en hüzünlü noktalarında çokça duyarız diye düşünüyorum. *

https://www.youtube.com/watch?v=4n1q4w3qd7w
  • sözleri cok agir olmus...

tanim: bir baska massive attack ve hope sandoval birlikteligi.
  • bugüne kadar ortaya koydukları en çarpıcı tınıları en minimal şekilde tek bir parçada toplamak istemişler ve yapmışlar sanki. ama hüzünlü desen hüzünlü değil, iç gıcıklayıcı desen o da değil. şimdilik tarif edecek sıfat bulamıyorum.
  • hope sandoval'la işbirliği yapmışlar, bir de üstüne cate blanchett'le klip çekmişler. haydi blanchett'le klip çekeceksin, bari sandoval'la işbirliği yapmayaydın. haydi onu yaptın diyelim, blanchett'i klipte oynatmaya ne lüzum vardı? tek bir parçaya bu kadar massive mükemmellikler niye? *
  • cok uzucu ya, acaip ic burkan sozlere sahiptir.

"ı got that feeling, that bad feeling that you don't know
    ı don't even know her but ı hope that she comforts you tonight" ne demektir abi.

sen ver yandan viskiyi, ben icerim.
  • sözleri aşağıdaki gibi olan massive attack şarkısı. klibi de kuvvetle muhtemel krzysztof kieslowski'nin kırmızısından esinle hazırlanmış. keyifle seyredilesidir efendim...

(bkz: https://www.youtube.com/watch?v=8r31dfrfs5a)

i got that feeling, that bad feeling that you don't know
    i don't even know her but i hope that she comforts you tonight

nobody here that keeps you in the shade and ever owned you
    some sentimental tears or someone else's girl that drips away

but i somehow slowly love you
    and wanna keep you the same
    well, i somehow slowly know you
    and wanna keep you away

i got that feeling, that bad feeling that you don't know
    i don't even know her but i hope that she comforts you tonight

and i somehow slowly love you
    and wanna keep you this way
    well, i somehow slowly know you
    and wanna keep you away, away
  • cinayet aleti gibi olan massive attack parcasi. sonunda kim oluyor, kim kaliyor belli degil.
  • live with me'den sonra massive attack şarkısına denk gelecek bir başka aşk acısı daha yaşamam umarım demiştim. yine olmadı.
  • yumuşacık hissettiren bir parça. girişiyle, hope sandoval'ın sesiyle...

şehir ışıklarının parıldadığı bir gece düşünüyor insan. biricik hissettiriyor bu parça insanı. kendiliğinde huzurlu hissettiriyor. garip bir şekilde. uzun bir otel binasının en üst katlarından birinde durup da şehri izleyesi geliyor insanın. şehrin parlayan ışıklarını... kapsayıcı hissediyorsun ve bu kapsayıcılığı yaşamak istiyorsun bir şekilde. kendin olmak, tamamlanmak istiyorsun. onun huzurunu telkin ediyor sanki sana.

sözleri filan pek bir şey ifade etmiyor bana aslında, daha geniş kapsamlı bir parça bu parça benim için. sözlerinden daha fazla şeyler ifade ediyor yani.
  • aldatılma karşısında taş kesilen bir hatunun oynadığı klibe sahip, dinleyince taş kesileceğiniz bir massive attack şarkısı.