aynı isimde "the walking dead (oyun)" başlığı da var
  • yedinci sezonu ile diğer sezonlarına göre üzmüş olan zombili atmosfer dizisidir.

geçtiğimiz sezonlar bu sezon kadar diyalog yoğun değildi, zombi tehtidi altında yaşamayı öğrenen ekibin doğal olarak aksiyonu bu sezona nispeten daha çoktu.

özellikle yedinci sezon, çizgiromanı da okuyan izleyici için en çok farklılığın olduğu sezondu ayrıca.

özetle değil 7, 17 sezon olsa izlenir vazgeçilmez ama sıktığı yerde de sıktı demek ayıp olmasa gerek.
  • 7. sezonunun 1. bölümü ile tüm sezonların en iyi açılışını yapmış olsa da, 7. sezon birçok the walking dead sever tarafından büyük hayal kırıklığı ile sonuçlanmıştır.
  • aşkım yiğidim neganımı öldüremediler puhahaha çok mutluyum.

ama doğru düzgün hiçbir şey olmadan, birşey anlamadan sezon finali yapan dizidir. her sezon böyle gerçi, yeni bir durum değil.

23 ekim 2016'da başlayıp, 11 aralıkta ara final yapıp, tam 1 ay ara verip, ikinci yarısı da 12 şubattan 2 nisan'a kadar sürdü bu sezon.

aşırı ara veriyorlar, çok erken bitiriyorlar. 2 nisanda final nedir yahu.
    nisan-mayıs-haziran-temmuz-ağustos-eylül-ekim tam 6 ay tatildeler şimdi. geri döndüklerinde ben nerde kalmıştık, geçen sezon neler olmuştu, detayların çoğunu, hatta bazı karakterleri unutuyorum resmen.
    bir ay da kış tatili var ara final, yılda 7 ay tatil yaparak dizi çekmek...

biraz bizim türk dizicileri örnek almaları lazım belki de. bir dizi en geç eylül ortalarında başlar, haziran ortalarında final yapılır. ara final diye bir şey yoktur. bunu öğrenmeleri gerek. çok ayıp ediyorlar. biz alışık değiliz öyle.
  • dün 4 bölümlük bir maraton ile 7. sezonu da tamamladık çok şükür.

özellikle sezonun ikinci yarısından itibaren aksiyon olarak baya sönük geçti dizi. kişi diyaloglarını izledik çokça. ama negan'ı ve koruyucuları iyice tanımamızı sağladı bu bölümler. tabii arada başka toplulukları da gördük. yalandan bi çatışma sahnesiyle de bitti sezon.

8. sezon bomba gibi gelecektir diye düşünüyorum. çünkü bu kadar durgunluğu ancak dev zombi istilaları, çatışmalarla falan kotarabilirler ve ortam da artık müsait.

bakalım bekleyip göreceğiz. bu kadar izlemişiz bırakacak halimiz yok ya.
  • --- spoiler ---

7 sezondur çıktığı her hafta daha ilk gününden izlediğim dizim. daha alexandria yokken, çizgi romanda negan'ın icraatlarını, dwight'ın yükselişini, alpha'nın ve grubunun psikopatlıklarını , carlın bir ölüm makinasına dönüşünü, rickin liderlik vasıflarını kaybedişini okudum. onunla da kalmayıp amc tarafından mahkemelik olan spoiling dead sayfasını her allahın günü aşındırdım. anlacagınız twd yaklaşık 7 senedir hayatımın bir parçası.

bu geçen 7 senede dizinin geldiği noktayı ve 7. sezonun neden başarısız olduğunu sizinle paylaşmak istiyorum. öncelikle dizi, bu sezon baş karakterlerinin kimler olduğunu unuttu. bu dizi bir aile dizisi aslında. tıpkı six feet under gibi, game of thrones gibi. sezonun başında atalanta beşlisinden glenn'in kaybı harika kotarılmışken carl ile negan arasından çıkacak madenden azami derece faydalanıp onun yerine eugene, rosita ve tara gibi gereksizler ordusuna plotlar yazmak nerden baksanız sahtekarlık. dizinin ömrünü uzatmaya çalışan senaristler karakter bolluğuna güvenip, üstüne izleyiciden ister istemez rick'i uzaklaştırdılar. 6 sene içinde carol'dan bir walter white değişimi yaratan senaryo ekibi, yarattıkları bu muazzam karakteri sırf diğer karakterlerin hikayede yer alabilmesi adına 1 senede çöpe attılar. bakın daryl'ı bu sezon resmen yama gibi kullandılar. daryl diyorum lan daryl! hikayenin neresinde açıklık var hop daryl oraya (dwight ile sanctuary, carol ile kingdom, maggie ile hilltop vs...)

daha çok şey yazarım ama 7. sezon bizi üzdün be walking dead. ah nerde şu araba yolculuklarında bile durup sadece camdan dışarı bakıp dalan karakterlerinin verdiği o tedirgin bilinmez zenginlik, nerde bu yazdığınız içi boş onca twist.
    --- spoiler ---
  • (bkz: #67583165)
  • en son mutfaktaki poşeti açıp içindeki eti görünce çığlığı basıp kaçtığım gün izlememeye karar verdiğim dizi.
  • nasıl izlediğinizi merak ettiğim zombi dizisi.
hesabın var mı? giriş yap