• son genel kurul toplantısında açıklanmıştır.

türk hava yolları kar payı dağıtım tablosuna göre 7.142.969.041 tl'si geçmiş yıllardan kalmak üzere bu yılki 2.869.492.938 tl zarar ile toplanınca toplam 10.012.461.979 tl zarardadır.

belge
  • türkiye’nin en büyüğü değildir bu bir. diğer yazar arkadaşın dediği gibi vergiden ve diğer sorumluluklardan kaçmak için zarar gösterebilirler bu iki. üçüncü ise, onca yatırım, reklamlar, sponsorluklar vs götlerinde patlamış olabilir. sonuçta ne kadar kaliteli olursan ol türk ismine karşı dünyada muazzam bir ön yargı var asrın lideri sayesinde. o yüzden koy göte gitsin.
  • ohhhh içimin yağları eridi.

samsun'daki üniversitede iktisat bitirdikten sonra torpille turkish cargo'ya giren ve 3 sene içinde vardiya müdürü olan bir çocukla konuşuyordum. çocuk tam bir mal. "ben tıp istiyordum ama kız arkadaşım samsun'da diye oraya gittim iktisat okudum" diyebilecek kadar mal bir çocuk. "ben endüstri mühendisiyim, thy sınavlarına girdim geçtim ama mulakatta elendim torpilim yoktu" falan filan konuşuyoruz. "endüstri mühendisi ne iş yapar ki" dedi. "verimlilik" dedim. "iş süreçlerindeki verimliliği arttıracak her türlü planlama ve analizi yapar temel olarak" dedim. "sektör ve departman kısıtı yoktur" dedim. "ama thy'nin verimlilik arttırma ihtiyacı yok ki. %100 verimle çalışıyor" diye dümdüz bir cümle kurdu. sonra da o karadenizli sırıtışını yaptı ama aptal, itici bi karadenizli sırıtışı yani.

çocuğun suratına baktım ve konuşmama devam etmedim. "tıp kazanıyordum ama samsun'da iktisat okudum sevgilim için" diyen birine neyi nasıl anlatacaksın?

şimdi ise bu zarar entrysini okuyorum. umarım o salak da okuyordur.
  • yani yatırım yapmıştır da öyle zarar olmuştur umar im, mal varlığı da açıklanırsa daha rahat yargılanabilir (bkz: thy'nin kaç uçağı var ?)
  • yapılan yatırımlar karşısında zarar etmesi normaldir.
  • vergi vermemek için yapılan göstermelik zarar açıklamanın başka hangi ülkede var olduğunu merak ediyorum. mali müşavir tanıdığım bunu bana "gerçekle vergi beyannamesi arasında fark hep olur oynamayan yoktur ki" demişti de inanmamıştım. thy bile bunu yapıyorsa...

nasıl bir ülkeyiz gerçekten anlamıyorum.
  • thy'nin satış gelirlerinin yüzde 44 artmasına rağmen ilk çeyrekte 341 milyon lira zarar etmesi ve akabinde borç tutarının 10 milyar tl'yi bulması durumudur. peki ama, geliri bu kadar artan firma nasıl zarar ediyor, paralar kime yol oluyor derseniz işte yanıtı: birkaç çeyrek üst üste zarar eden thy, emlak konut gyo ile birlikte, istanbul'da yapımı devam eden 3. havalimanı yakınında yeni bir yaşam alanı kurmak üzere yarı yarıya ortaklık kurdu. olum kendine gel thy, sende kişilik bölünmesi mi var, toki değilsin sen, türk hava yolları'sın.
hesabın var mı? giriş yap