• para kazanmak için yarı çıplak yayın açanlara,
    tüm özelini, yatak odasını, banyosunu bile gözler önüne serenlere,
    gençlerde yanlış beden algısına sebep olanlara,
    küfüre, içkiye, sigaraya özendirenlere,
    şaka adı altında karşısına çıkan herkesi küçük düşürenlere,
    sürekli bel altı konuşanlara ve benzeri binlerce tiktok kullanıcısına bakınca fark edilebilecek gerçek.

başka ülkelerde nasıl bilmiyorum ama bizim ülkemizde tiktok uygulamasının ahlakı bozduğu kesin.

işin ucunda kolay yoldan para kazanmak olunca insanlar nasıl dikkat çekeceğini şaşırıyor.

en kötüsü de çocukların da bu uygulamadan videolar izlemesi. 6-7 yaşındaki çocuklar bile tiktoktan öğrendiklerini tekrar ediyor.
  • burada yazılanların hemen hemen hepsi instagram üzerinde de mevcut, ben aralarında bir fark görememekteyim. tiktok ile işi sınırlandırmak bana biraz boomerlik gibi geliyor.
  • çizgi roman ahlakı bozuyor (80'ler)
    televizyon ahlakı bozuyor (90'lar)
    cep telefonu ahlakı bozuyor (2000'ler)
    sosyal medya ahlakı bozuyor (2010'lar)
    tiktok ahlakı bozuyor.

hep bir kulp bulmak. bu hiç bitmeyecek. insanlığın sosyal evrimini hızlandıran şeyler bunlar. sıkıntı, bunu ortaya atan bu tip zihniyetin seni yönetmesi. dayanılmaz olmalı, zira benim başbakanım yurtdışı gezilerinde kokain içiyor amq.
  • normalde kısıtlamalara karşı bir insan olarak kesinlikle yasaklanması gerektiğine inanıyorum

o ya da bu sebep ile zaten yozlaşan toplumun daha da uç noktalara sürüklenmesine sebep oluyor
  • tiktok toplumun ahlakını bozmadı hali hazırda bozulmuş ahlakını ortaya çıkardı
  • toplumumuzun bozuk ahlakını gözler önüne serdiği için sosyal medya kötüdür. gizli kalsaydı da bilmeseydik, herkes diğerini ahlaklı zannetseydi. yüzde 99'u müslüman yalanı da devam edebilirdi. işi bozdu sosyal medya.
  • ayol sizin ahlakınız da ne çabuk bozuluyor, bastırılmış duygular olsa gerek.
  • asla katilmadigim önerme.
    toplum aşağı yukarı böyle idi zaten . o öyle yıllardır tabiri caiz ise pazarlanan anadolu irfanı tam olarak budur .
    sadece var olanı ortaya çıkarmıştır tık tok .
    tabi sadece tiktok için konuşmuyorum.
    50_60 yaşında anadolulu ağabeylerin ,amcaların, dayıların facebookta siyaset adi altinda ettikleri hakaretler ,küfürler vesaireler.
    tiktok ,facebook vs... bunlar sayesinde gerçek anlamda halkın ne olduğunu anlamış olduk .
  • hiç kullanmadım. nasıl bir uygulama bilmiyorum. fakat uygulamanın kalkması gerekiyor. çünkü gün geçtikçe iğrenç videolar çıkıyor.
  • ya ne bokum halkız biz arkadas gun gecmiyorki ahlakimizin bozulmayacagi bi platform cikmasin bozulmaya yer ariyoruz resmen
hesabın var mı? giriş yap