• hayatınızın her anına, tanıdığınız her insanla olan her ortama uyum sağlayabileceğini düşündüğünüz birini hayal edin. asla ağırlık vermeyen, yanından hep mutlu ayrıldığınız, ne zaman görüşelim dese hemen kabul edeceğiniz birini. nerede olursanız olun evinizde gibi hissettiğiniz birini. aşağı yukarı budur bana hissettirdikleri. uyandığınızda mutlu olduğunuzu fark edip yastığa gömülmüşken biraz daha uyuyakaldığınız bir sabah gibi.

uyutur, iyileştirir, uyandırır.
  • morphine seven bunu da sevdi.
  • yemek icmek, sevmek sevismek, adalet ve vicdan gozetmek kadar olmasa da cool hissetmek, boyle hissetmeye calismak da insani bir his. hem oyle yalnizca ergenlik ve ilk genclikle; walkmen'e kasedi koyup da (dusun ne kadar gecmisten sesleniyorum, hey yavrum) kulakliktan o muzigin sesi kana ilk karistiginda vucudu saran o hafif kustah, biraz da artistce, kalabaliktan soyutlanip baska alemlere karisma, binlerce yeni anlamin bir anda goze gorunur oldugu o baska alemlerden dunyanin ve etrafin kesmekesine, manasizligina, alelalediligine bakilan zamanlarla da sinirli degil. esek kadar da olunsa, torun torbaya da karisilsa, bilmem ki, timber timbre ve turevlerinin muzigi ayni hissi yasatmaya devam ettirecek sanki.
  • bunları keşfettim ve çok iyi bir işe yaradım.

http://www.timbertimbre.com/…1&artist=timber timbre

http://www.myspace.com/timbertimbre

edit: special thanks to radio eksen
  • kırmızı şarabınız varsa ve yalnızsanız, size en mükemmel kadından bile daha güzel eşlik edecek müzik yapan kanadalılar.
  • i wanna dance
    i wanna dance
    i wanna dance
    with a black woman...

(bkz: hot dreams)

ki bunun gibi bir sürü müthiş şarkıları var.

(bkz: black water)
  • "sincerely, future pollution" isimli albümleri tazecik çıkmış olan ekiptir.

alev alev, yanıyor!
  • antony and the johnsons'ın daha rahatsız edici, daha gürültülü, daha hareketli, aynı zamanda biraz daha da karanlığı. son albümleri "creep on creepin' on" çok güzel: hüznü sağlayan yaylılar, vokal; karanlığı sağlayan bas; kadınlarla/seksle kafayı bozmuş bir adamı anlatan, psikolojik rahatsızlık eğilimli şarkı sözleri. "too old to die young" çok güzel bir şarkı ismi; "lonesome hunter", "black water" ve isim-şarkısı çok güzel şarkılar. bir de kanada'dan çıkan her iyi gruptan sonra söylenmesi gerektiği gibi: "bu kanada da coştu ha! broken social scene, arcade fire filan, şimdi de bunlar... sonunda celine dion'u bryan adams'ı affettirebilecekler..." (e ama the band? neil young? joni mitchell filan? ha?)
  • parçaları büyülücedir. * ayrıca magic arrow adlı parçaları breaking bad 3. sezonda pizza on roof sahnesine mükemmel bir uyum sağlamış ve bendenizi derinden sarsmıştır.
hesabın var mı? giriş yap