şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yaşadığı kimlik bunalımlarından sonra hayatını ayılara adamış ve sonunda da kız arkadaşıyla alaska kamp yerinde ayılar tarafından parçalanarak öldürülmüş kişi.akıl sağlığının ise ne derece bozuk olduğu grizzly man belgesel-filminde belli oluyor.

  grizzly man'den ufak bir kesit.

  http://www.youtube.com/watch?v=ffvupuy7ysw

  (bkz: grizzly man)
  özellikle (bkz: #9301150)
 • gerçek adı "timothy william dexter" olup, "treadwell" ismi de kendisiyle ilgili birçok bilgi gibi, yine kendisi tarafından uydurulmuştur.
  (bkz: sahne adı)
 • bu onemli agabeyimizi gelin bide sozluk'un kidemli yazarlarindan blacksilence'dan, kendi sozlerine dokunmadan dinleyelim,

  "timothy treadwell diye bir herif var lan biliyon mu adam dogal hayatta tek basina yasiyo ayilarla falan. ayilarin gotune kadar yanasiyo belgesel de cekiyo. diyo ayilara bu kadar yakla$an bir insan evladi daha yok ama ben yolunu buldum. sevgi bagi var diyo aramizda. kiz arkadasi bunu ziyarete geliyo bigun ama adam dag basinda ucak falan birakiyor kadini. kadinin geldigi gun ayinin bitanesi bunlari biguzel parcalayip yiyor lan. herif kamerayi aciyor. ama kapagi cikaramiyor tum sesi falan kaydediyor kamera. sonra ayiyi vurup midesinden cikariyorlar parca parca bunlari grizzly man diye bi belgesel var adam hakkında kopuk adam."
 • başına gelen korkunç olayın bir benzeri bir baba ile kızının da başına gelmiş.

  http://www.ntvmsnbc.com/id/25242642/
 • timothy treadwell ile ilgili dengesiz, ruh sağlığı bozuk biri olduğu, ayıları koruma amacı güderken onların doğal yaşamlarını bozduğu yönünde birçok şey söylendi. bu söylenenler doğruluk payı taşıyor ise yine buna sebep insanoğlunun kurduğu medeniyettir. timothy treadwell, benim aklımda ise yüzlerce çocuğa uğruna her şeyini verdiği doğa ile ilgili hiçbir karşılık beklemeden dersler veren bilgi aktaran, birçok belgeselcinin hayalini kurduğu görüntüleri yakalamış, aktardıklarını içselleştirirken tokatlar yediğim biri olarak kalacak.
 • (bkz: #31014466)
 • yasadigi ayi saldirisinin goruntuleri degil ama sesleri kaydedilmistir. bu entry'yi bu sesleri dinleyip rahatsiz olmus bir halde yaziyorum, ve benzeri ahmakliklara baskalari da sevdalanmamasini diliyorum yeryuzunden. nasil bir insan evladi, ayilarla arkadas olunabilecegini dusunerek tum uyarilara ragme milli parka girer. nasil bir kadin, boyle bir salakliga kafayi koymus bir adami fikrinden caydirmak yerine onunla beraber bu delilige ortak olur. buyrun, kanli canli cigliklarla iki insanin nasil yendigine sahit olun;

  https://www.youtube.com/watch?v=g9lckfygaaq

  ruhastasi arkadasin ayilarla iletisime gecmeye calistigi, saldiridan birkac gun onceki goruntuleri;

  https://www.youtube.com/watch?v=hief8rfuls4

  nedir sikintisi bu insanlari, arkadassizlik midir, yalnizlik midir, nedir diye kafamda sorular donuyor yarim saattir.