şükela:  tümü | bugün
 • tırnak çekme yönteminin kesinlikle işe yaramadığı çözümün kesim tarzında oldu hastalık.
 • ve pek tabi ki (bkz: batık tırnak)...
 • bi batanın bi daha kurtulamadığı durum
 • uc sene ugrastigim bu beladan tirnak uclarinin altina belirli bir periyodla pamuk sıkıstırarak (bu sayede tirnak uclarindan basliyan bir yukselme saglaniyor) kurtuldum. isteyenlere tedavi hakkinda bilgi verebilirim. acisiz, masrafsiz ve saire iste...
 • bendeniz* gibi dikkatsiz insanlarda ayağını kapıya, masaya, duvara, kaldırıma geçirerek de olabilir bu hadise. tekmenin etkisiyle o tırnak etin içine girer, bütünleşir, ayrılmaz bir ikili olurlar. öyle ki ayakkabı alırken bile sorun yaratır. yazın eğer içine minicik kum taneleri falan da girerse, uzun süre iflah olmaz.
 • aylardır çektiğim ve en sonunda bugün kurtulma umuduyla operasyon geçirdiğim hastalık. doktorun dediğine göre tırnağı almak işe yaramıyor çünkü tırnak aynı şekilde geri geliyor. çözüm olarak tırnağın rahatsız olan tarafı kırpılıyor. doktor katur kutur kesti tırnağımın sol tarafını da gıkımı çıkaramadım. tırnak kesildikten sonra ortaya çıkan hastalıklı bölge ise bu operasyonu geçirmekte ne kadar geç kaldığımı ispatlar gibiydi. ancak operasyon tam çözüm olmuyor çünkü tırnak sadece yukarı doğru değil aynı zamanda da kesilen tarafı doldurmak üzere yana doğru da büyüyor. bunun önüne geçebilmek tırnağı keserken için tırnağın batan ucunu olabildiğince içeriye doğru kesmek gerekiyormuş. hatta gerekirse tırnak ile et arasını ayırmaya zorlayarak bile tırnağı kesmek gerekirmiş. bu işleme ise bir süre değil ömrün geri kalanında devam etmek gerekiyormuş çünkü bu illet bir geldi mi kurtulmak mümkün değilmiş.

  1 yıl sonra gelen güncelleme: bu illetin kesin çözümü pedikürmüş, ben bunu gördüm! tırnağı iki kere kestirdikten sonra hiçbişey değişmediğini, uzadıktan sonra aynı yerde aynı sorun tekrar çıkıyor. bir tanıdığın tavsiyesiyle iki kere pedikür yaptırmaya gittim ve şu anda hiçbir sorunum kalmadı. yaşasın metroseksüellik!

  6 yıl sonra gelen güncelleme: boşverin pedikürü: (bkz: #20561587)
 • durup dururken gereksiz yere insanin basina musallat olabilecek bir hastaliktir. hastalik ve salaklik tanimlari cok icice gecmistir aslinda, tirnak terbiyesiz bir sekilde sorun yaratmaz, "kesen eller kirilsaydi keske" durumudur.

  ilk iltihap oldugu anda, ilk tatil gununu bekleyip doktora gitmek gerekir. internette konuyla ilgili yapilacak google destekli aramalar korkunc fotograflari gostererek randevuyu bir an once almanizda yardimci olacak dis etmenler olarak sayilabilir.

  en onemsiz, en sacma olan baslangic asamasi bile bir hafta terlikle dolasmaniz ve gunluk pansuman geregi ile karsiniza cikacagindan, tirnak kesiminde maksimum dikkat ve ozen gosterilmelidir.

  (bkz: her seyin basi saglik)
  (bkz: akilsiz basin cezasini ayaklar ceker)
 • pedikür zamanın geldiğini hatırlatan can yakıcı durum.
 • yillarca cektigim illet. ama gumus nitrat ile kesinlikle tedavi edilebiliyormus, yillarca oyle dolandigima yaniyorum. icteki tirnagin ustundeki et yok olana kadar gumus nitrat suruluyor, gumus nitrat bu etleri yakarak yok ediyor, batan tirnagin ustundeki doku yok olunca tirnak ozgur kaliyor, siz de biraz daha sabredip tirnagin uzamasini bekleyince ozgurlugusuze kavusuyorsunuz.
 • tırnakları fazla kısa kesmez,çarpmamaya özen gösterir,ucu geniş ayakkabılar giyer,deli gibi etrafta dolaşmaz ve yeterince şanslı olursanız artık geçtiğini düşünmeye başlayacak kadar saf da olabilirsiniz.lakin dayanılmaz bir ağrı ve parmağın sıkılmasıyla sümük gibi fışkıran inanılmaz miktardaki iltihap sinsi tırnağın zaman içerisinde nasıl da çaktırmadan parmağınızın içine doğru girdiğini kanıtlar ve tentürdiyot,pamuk,makas hikayesine geri dönülür.
hesabın var mı? giriş yap