• türkiye solunun muhtemelen en radikal örgütü. çok küçük bir yapı olmasına karşın leninist gerilla birliği adı altında bir silahlı birim kuran, ölüm orucunu bütün yapılar bırakırken (dhkpc hariç tabi) f tipindeki son ferdine kadar sürdüren, her 1 mayıs'ta 20 30 kişiyle taksim meydanını zorlayan, gözü kara bir örgüt.

2018 editi: türkiye devrimci hareketi'nin diğer bölmeleri gibi büyük ölçüde tasfiye olmuştur.
  • bekçileri öldürerek bir yere varabileceğini zanneden örgüt. yani bunun üzerine daha ne söylenebilir ki. (bkz: akıl sik değil ki sokasın)
  • gazi mahallesinde silahla görülen bir kişinin arkasında yazan sprey boyalı yazı.
  • tıpkı asus gibi ürünlerine isim koyma stratejisinden kaybeden bir oluşum.
    kahrolsun bolşevizm, yaşasın minimalizm!
  • gezi parkı direnişcilerine kendince yol gösteren komedi partisi. ayrıca direnişin arasına kendi reklamını almış. ergenlik döneminde merkez komitesine mi girmişler bilemedim. kendilerini oldugundan büyük görmeye romantizm deniliyor sanat tarihinde.

alıntıdır:
    "bu büyük amaca ulaşmanın tek güvencesi, tek yolu tkep/leninist bayrağı altında toplanmak, onun önderliğinde hareket etmektir.

çünkü bu büyük hedefi, bu büyük amacı güncel olarak önüne koyan tek parti, tek siyasal güç devrimci komünist parti tkep/leninist’tir."

komunistlerin daha sonra neden reklamcı ve pazarlamacı oldugunu cok iyi anlıyorum artık. kimsenin umrunda olmayan örgütü devrimin öncüsü gibi göstermeye çalışmaktan reklamcılık yanlarını geliştiriyorlar ister istemez.
  • haziran direnişinin artık milyonların onur sınavı haline geldiği bir sırada "bütün iktidar sovyetlere" minvalinde bir açıklama yayınlayıp, halkı "sovyet konseylerini" kurmaya çağıran bir parti idi. taksim direnişi daha tam şekil almamışken eylemlere kemalist reaksiyonerlik diye burun kıvırdıklarını hatırlıyorum.

90'ların başından beri dar pratikçiliğin en büyük bayrak taşıyıcısı sosyalist hareket olarak aklımda kaldılar. cezaevi direnişlerinde onurlu tavır takınan bir ekipti. söz ve eylem birliklerini çok tutarlı bulmadığım nadir sol örgütten biriydiler.
hesabın var mı? giriş yap