• bunun için bir kampanya yapmak ne kadar utanç verici.
    olması gereken zaten bu değil mi?

ülkede hakim savcı yok mu?

herif çocuğa tecavüz etmiş, yasalarda bunun bir karşılığı yok mu?

muz cumhuriyeti diyince de kızıyorsunuz.
  • savcılar ve hakimler bu tip kararlarıyla adeta ben vatandaşın değil akpnin hakimi savcısıyım diyor ve içlerinden bir babayiğit çıkmıyor.günde onlarca bu tip karar alıyorlar birkaçı gündeme geliyor sadece.
  • cübbesi düğmeli hakimin savcın oluca adaleti sosyal medyadan sağlamaya çalışıyorsun işte böyle...
  • bu hakimler, savcılar hakkında işlem yapılamıyor mu? suçüstü yakalanan ve suçu sabit olan bir sapığı hangi hakla, hangi mantıkla serbest bırakıyorlar? bu vahşi pisliklerin çocuklarımızdan uzak durması için cezaların caydırıcı olması gerekmiyor mu?

bu sapık yaratığı serbest bırakan hakim kim? kamuoyu oluşmadan neden hiçbir şey yapılmıyor? hakim ve savcılar hakkında yorum yapmak suç mu? bu yaratığı serbest bırakan insanlar bunu hangi mantıkla yaptı açıklama istiyorum ben.

insanın ırzına göz koyan hele de küçücük çocuklara tasallut edenlerin cezaları ne zaman kamuoyu vicdanını rahatlatacak?
  • çocuk istismarcısı tutuklansın diye kampanya başlatma ihtiyacı hissettiğimiz bir ülkede insanlar idam falan istiyor bu suçlara. sanki hakim elinde suçun karşılığı yok diye bırakmış, idam olsa verirdim ama yok o yüzden serbest bırakıyorum demiş.
  • adaletini sildiğim memleketi. sonra sosyal medyada linç etmek çok kötü re re rö diyorsunuz. bu piçe sosyal linç yetmez bulunduğu yerde imha edilmesi gereken oksijen israfı.
  • bu nedir ya? sürekli sosyal medya üzerinden adalet mi arayacağız? polis suçüstü yakalamış. daha ne olması gerekiyordu?
  • devriyedeki polis memurları tarafından olay sırasında yakalanmış ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış!! "çocuğun şikayetçi olması" cümlesine takılmıyorum bile. şikayetçi olmasa ne olacak?!! ya sayfalarca küfür sıralasam içim soğumaz.

öyle bir ülke düşünün ki; bir sapık tutuklansın diye kampanya başlatılıyor. adalet de, yargı da, haysiyet de, ahlak da, vicdan da hiçbir şey kalmamış bu ülkede. bu adalet sistemine güvenmek enayilikten başka bir şey değil. bunları serbest bırakan insanların, işini yapamamasını geçiyorum, vicdanları da mı yok arkadaş? istediklerinde herkesi, kanunda açık yakalayarak, istediği gibi tutuklayabiliyorlar. her şeyi geçtim attığı tweet için tutuklanan insanlar var bu ülkede; ama hırsızı tecavüzcüsü elini kolunu sallaya sallaya geziyor sokakta.

bu suçun illaki bir karşılığı var; ama sapık yandaş güruha sahip çıkabilmek için takım elbiseye bile ceza indirimi getirdiler. iş iyice zıvanadan çıktı; ama hala kendi sapıklarını koruyabilmek için yasa çıkarmıyorlar, yasaları değiştirmiyorlar. azap çeke çeke göçün bu dünyadan.

tanım: adalet olmayan bir ülkede, adalet sağlansın diye açılmış bir hashtagdir.
  • 13 yaş altı çocuklarla (hem de hemcinsi olan) ilişkiyi normallestiren bir kararin protestosudur. gayette cezası olan bir suçun faili polis tarafından suç üstü yakalanmasina rağmen serbesttir. kararı veren hakimin gerekçesi neydi acaba? "rıza olmasi mi"
    haberde daha once adamla evde bulustukları, cocugun da aileden alındıgına dair detaylar var. aile ile ilgili sikintilarin oldugunu da dusunuyorum. ama her halukarda burada soz konusu olan bir cocuk ve cocugun istismari var.
  • su nasil serbest birakiliyor aq hakime 2 kelime birsey yazsak 10 dk sonra kapimiz caliyor bu orospu evladi saliniyor bu nasil hukuksuzluk
hesabın var mı? giriş yap