• hiç macera aramadan medieval 3 total war ile devam etmesi gereken seri.

düşünün total war rome 2'de kullanılan grafikler ile, hatta daha iyisi ile orta çağ dünyasının yaratıldığını. rome'da strateji haritasında şehirlerin görünümü bile çok güzeldi. orta çağ'da avrupa'da bir dağın, tepenin üzerindeki kale-şato, üzerinden sisler bulutlar geçerken nasıl görünür o arazide. açar arada bu görüntüleri seyreder kapatırım oyunu.

zira yine rome 2'de güzel uygulanan klan-devlet tarzı derebeylikleri çağındaki avrupa'da daha da güzel olur.

kısaca diyorum ki önce topları geliştirip merkezi otoriteyi sağlamlaştırır sonra imparatorluk yolunda yardırırız.

edit: orta dünya evreni macera tanımının dışındadır. total war rome 2 grafikleri ile bir third age total war hayal etmek bile insanı heyecanlandırıyor.
  • western total war gibi birşey yapmalarını bekliyorum.
    çok istiyorum.
    asi kowboy çeteleri olsun,
    apaçiler olsun,
    sonradan özgürleşebilecek siyah köleler olsun,
    ne bileyim most wanted suçluları olsun, assasinlerimiz onları yakalamaya çalışsın,
    demir yolları kurulsun,
    ilk bankalar, tröstler falan olsun,
    tüy olsun
    yün olsun.
  • harry potter'ın eline vermiş seri.

(age of empires ile alakası en fazla bu kadardır işte)
  • sıra bazlı * ve gerçek zamanlı * oyunların en güzel yönlerini almakla kalmayan, oyuncuya hem kaynak yönetimi, ünite üretimi, diplomasi tecrübesi hem de gerçek bir savaş alanı deneyimi yaşatan oyun serisidir.

hedefi asla ıskalamayan mancınıkları, kendi ünitesini asla vurmayan ve okları asla bitmeyen okçu kalabalığını, sayıca fazla iken asla kaybetmeyen, sayıca azken son askerine kadar savaşıp düzeni asla bozulmayan orduları unutun. gerçek anlamda nefes alan, generali ölünce morali bozulan, düşmanı kovalarken aslan kesilip yenileceğini anlayınca arkasına bakmadan kaçan yepyeni ordulara merhaba deme zamanı geldi de geçiyor bile.
  • eğer şu anki kronolojik sıraya giderse, sıradaki oyunu 1. dünya savaşı döneminde geçme ihtimali yüksek olan oyun. sonra ver elini 2. dünya savaşı, sonrası taşlar ve sopalar zaten.
  • tarih kitabına benzeyen oyun serisi.
    oyunda ki neredeyse tüm ayrıntılar (moğolların gelmesi, veba salgını, coğrafi keşifler) bire bir gerçektir.
  • creative assembly firmasinin oyun serisi. http://www.totalwar.com/ adresinden daha detayli bilgi edinilebilir.

kronolojik olarak cikmi$ olan oyunlar:

-shogun total war
    -medieval total war
    -rome total war

cikacagi duyurulmu$ oyunlar:

-medieval 2 total war
  • rome 2 total war ile beraber çok önemli bir dönüm noktasına gelen firma/seri. ben rome total war'a yetişebildim, dolayısıyla serinin efsaneliği benim için bu oyun ile başlıyor. medieval total war zamanından beri takip eden ciddi bir kesim de ayrıca var, onlar da mtw'yi yere göğe sığdıramazlar.

özellikle total war camiasının son günlerde eleştirdiği bir nokta var. o da mtw, rtw ve mtw2'den sonra serinin renk değiştirmesi. firma özellikle detaylandırma konusunda muhteşem işler çıkarsa da empire total war ve shogun 2 total war, eski oyunlarının tadını yakalayamadı. elbette güzeldi ama bizim bildiğimiz, istediğimiz total war değildi. biz total war'ın rtw'den mtw2'ye geçerkenki tadını korumasını istiyorduk.

işte bu noktada herkesin gözünde efsaneleşmiş rome total war'ın yeni oyunu çıkıyor. eskinin mirasını alıp daha yüceltmek adına çok önemli bir şans. açıkçası 2 oyundur yüzüm hiç gülmedi. olası bir hayal kırıklığı anında kendimi sonsuza kadar mtw2 ve modlarına verebilirim. benden başka birçok total war fanının da olaya benim gibi baktığını düşünüyorum. getirmesinler beni oraya. hayatımın oyununu düzgün bir şekilde yapsınlar.
  • yarın akşam tsi 19.00'da muhtemelen yeni oyunu duyurulacak strateji oyunu serisi.

https://comingsoon.totalwar.com/
hesabın var mı? giriş yap