şükela:  tümü | bugün
  • non allergic tek köpek sanırım bütün yıl tek bir tüy dökmeyen şahane
  • ...
  • simdiye kadar sadece coban kopekleri ile icli disli olmus ve evde kopek olmaz diye dusunen bir insan olarak bu konuda fikrimi degistirmeyi basarmis bir kopek turu. coban kopekleri alan hakimiyetini onemseyen, ozgur ruhlu, bagimsiz, guclu kuvvetli kopekler. kalabaliktan hoslanirlar ama bir zaman sonra mesafelerini korurlar. egitilebilirler cana yakindirlar ama sahibi olmadan da hayatta kalabilecek yaradilistalar. toy poodle ise cok akilli cok oyunbaz, az yemek yiyen cok bakim istemeyen bir kopek. ama duygusal olarak da insana cok duskun. bir toy poodle'a simdiye kadar iki hafta gecirdim, daha ilk gunden bana asiri baglandi. gozlerini benden ayirmadi, evin icinde hangi odaya gitsem pesimden geldi. bunlar cok kucak hayvani ayni zamanda. oturdugum anda hemen kucagima cikmak isteyen, orada huzurla uyuyan bir hayvan. boyle bir surekli bag kurma ihtiyacini acikcasi coban kopeklerinde hic gormemistim. cok akilli bir kopek olduguna inaniyorum, soylediginiz kelimeleri cok hizli ogreniyor, koydugunuz yasaklari bir kac gunde kavriyor ve onu bir daha yapmiyor. ortamin enerjisi neyse o da size onu yansitiyor. siz sakinseniz gelir kucaginizda sakince uyur. siz cok heyecanliysaniz, neseliyseniz o da resmen cildiriyor hareketlerini kontrol edemiyor. aile icinde kucuk bir cocuk varsa 4-5 yaslarinda super bir oyun arkadasi olacaklarini dusunuyorum. tuy dokmuyor olusu da ayri bir artisi.
  • en kısa sürede sahiplenmek istediğim köpek. sahiplendirmek istiyenler yeşillendirebilir.
  • maalesef millet "karne", "sevgililer gunu" ….vs. hediyesi olarak satin alip sonra da bakamayinca iyi ihtimalle ilan acip verdigi, kotu ihtimalle barinaklara ve hatta sokaklara biraktigi icin son zamanlarda instagram da "aile ariyor" basligi altinda bolca gordugum cins. genellikle bulanlar poodle oldugunu bilmiyor. ben de bu cinse ozel bir ilgim olmazsa bilemezdim. bir de sokaga atilanlar kirli, tirassiz ve bakimsiz olduklari icin de ayirt etmek cok zor (fotograflarda hep biblo gibi olanlari gordugumuz icin). bu nedenle ilanlarda terrier veya kucuk irk deniliyor ama dikkatli bakinca boncuk gozlerden, dugme gibi disari cikik burundan ayirt edebilirsiniz. bu cinse merakli ama satin almaya karsi kisilerdenseniz ınstagram da yuvaariyor, satinalmasahiplen gibi hastagleri aramanizi tavsiye ederim.
  • çok uzun süredir aklımdan çıkmayan köpek. kesinlikle satın almaya karşıyım. sahiplenmek istiyorum. ama bir türlü denk gelmedi. olurda sahiplendirmek isteyen varda diye yazıyorum. bir yeşil uzaklıktayım.
  • sahiplendirmek isteyen varsa gerekli anaçlığı göstereceğim dünya tatlısı bir canlıdır.
  • sabah 10'dan beri 1 dakika yerinde durmadı, 2 kere yürüyüşe çıkardım, tüm gün güreştik, gece 11.30 ve bu hayvan 1 dakika uyumadı. 50 tane toy poodle'ı bağlayalım bir çarka enerji ihraç ederiz dünyaya bu nedir arkadaş.
  • hayatımda gördüğüm en tatlı canlı. teacup malta teriyeri bakmaya gitmiştim, poodle farklı bir yaratık. dumur oldum lan böyle tatlı olunur mu ?
  • en şirin canlılardan biri