• la bu toyota ne etti size gardaşım.
    2015 corolla orta paket kullanıcısıyım. araçta hız sabitleyici&sınırlayıcı, hill holder, geri görüş kamerası, bluetooth, far sensörü, yağmur sensörü, lastik basınç sensörü, dokunmatik ekran var.
    "bunlar da özellik mi yea" diyor olabilirsiniz belki ama ortalama bir sürücü için bu özellikler bence yeterli.
    ayrıca araç ncap'den 5 yıldız almış.
    hele birisi dar demiş ki arka koltukların diz mesafesi olarak sınıfının en geniş araçlarından bir tanesi.
    tipini beğenmiyorum deyin kabul. ön konsolu çok kötü görünüyor deyin kabul.0'dan 100'e hızlanması yeterli değil deyin kabul.
    ama az mantıklı eleştirin.
  • bu yüzden kasasına uçaksavar monte edebiliyorsun..
    ortadoğu savaşının tek kazananıdır toyota.
  • bize kalas gibi versiyonları geldiği için öyle sanılmaktadır. adamlar donanım koysa ötv'den fiyat segment atlıyor. borusan 150 liralık farkla bir alt ötv diliminden girdiği için 500k çektiği arabaya beyaz dışında renk vermiyor. bu ve benzeri durumlar her firma için geçerli. sen muz cumhuriyetisin. sana yok donanım monanım. bize göre "gırtlak dolu" arabalara yurt dışında köpek bağlasan durmaz.
  • kalasını filan bilmem de çok dayanıklı arabalar. en az 10-15 farklı şoför tarafından kullanılan (kimisi de benim gibilerin acemiliğini üstünden attığı) oldukça yaşlı bir pikapını görmüştüm, hâlâ ilk günkü gibi çalışıyordu ve arıza-bakım vs. sıkıntısını da görmedim.

"onca örgüt afrika ve ortadoğu'da bu araçları boşuna kullanmıyor demek ki" diye ilk o zaman idrak etmişimdir.

tanım yapmak gerekirse; benim zihnimde "uzun soluklu kullanmak istiyorsan uğrayacağın tek adres toyota'dır" algısıyla kodlanmış arabadır.
  • toyota c-hr bi-tone kullanmayan insan beyani. arabanin her yerinden teknoloji fiskiriyor - ki araba da sehir icinde ortalama 3.5lt/100km gordugum bir hibrit arac. baska arabalardan sonra bu arabaya binince huzuru buluyorum.
  • dogrudur, bende toytoa gorilla* vardi, 8 yilda 190 bin km koydum, cidden cok sıkıcı bir araba. benzini koy, gerisini unut. cevirince calisacak mi heyecani yok, yolda kalir miyiz adrenalini sifir, saga ceviriyorsun saga gidiyor, sola ceviriyorsun sola. bu kadar. bir kere alternator patlattim (kendi basarim), bir kere de metal atf borusunu benim gerizekali tamircim lastik hortumla degistirmis, butun yagi yola bosalttim, kuru tork konvertoruyle 200km yol gittim, yine de tek demedi. cidden cok banal.
  • bostancı sanayide bir ustamız var tanıdık, adam bundan 10 sene önce dükkanı ilk devraldığında kapıya kocaman bir toyota tabelası astırmış. 3-4 ay bakmış gelen giden yok, sinek avlıyor. biri gelmiş demiş ki, oğlum o tabelayı indir aç kalırsın.

şu an kapıda devasa fontlarla fiat - renault yazıyor, işleri tıkırında.

not: vwspor
  • fiat egea diyen ökkeşe tavsiyem; yazdıklarını önce bir büyüğüne okut sonra gönder.
    bir tavsiyede adminlere; küçükte olsa bir iq testi yapın bu alımlarda.
  • arabadan anlamayan adam arabasıdır. alırsın binersin. basittir, bozulmaz.
  • yedi yıldır biniyorum, araba hiçbir konuda arıza yapmadı. o kadar araba değiştirdim, bunun kadar sorunsuz araba görmedim. arkadaşlar arabanı niye değiştirmiyorsun sen bir arabaya bu kadar binmezdin diyorlar, hiçbir sorunu yok. yenisini alsam bundan farkı yok diye almıyorum. ama değiştirirsem aynı model olmasa da yine toyota alırım.
hesabın var mı? giriş yap